AcasăEvenimentSportLIVE TEXT - CAMPIONATUL MONDIAL - România învinge campioana mondială Brazilia...

LIVE TEXT – CAMPIONATUL MONDIAL – România învinge campioana mondială Brazilia și se califică în sferturi!

VICTORIE ROMÂNIA!!! SUNTEM ÎN PRIMELE OPT ECHIPE ALE LUMII!

Min. 59, 25-22 – Gol Aurelia Brădeanu.

Min. 59, 24-22 – Gol Brazilia.

Min. 59, 24-21 – Gol pe contraatac Ada Nechita

#Time-out Brazilia

Min. 58, 23-21Aurelia Brădeanu a marcat de la 7 metri. România se desprinde din nou.

Min. 58 – Eliminare de două minute în echipa Braziliei.

Min. 57, 22-21 – Un alt gol rapid pentru brazilience, care s-au apropiat din nou la o singură lungime.

Min. 57, 22-20 – Gol pe contraatac pentru Brazilia.

Min. 56, 22-19 – Ada Nechita marchează din nou, iar diferenţa creşte la trei goluri în favoarea României.

Min. 53, 21-19 – Fază superbă a „tricolorelor”, care se duc din nou la două goluri, după reuşita Adei Nechita.

meciMin. 48 – O nouă eliminare de două minute în echipa Braziliei.

Time-out România

Min. 46. Amorin înscrie, 20-17

Min. 46 . Neagu ratează o aruncare de la 7 metri.

Min. 45, 20-16 – Gol marcat de campioana mondială, după o ratare mare a Adei Nechita.

#Time-out Brazilia.

Min. 44 – Gol Cristina Neagu, 19-15!

Min. 43 . 19-15 – Gol Brădeanu!

Min. 42, 18-15Cristina Neagu înscrie de la 7 metri şi diferenţa este din nou de trei goluri în favoarea României.

Min. 42 – Eliminare două minute în echipa Braziliei.

Min. 40, 17-15 – Brazilia înscrie din nou şi rezultatul rămâne strâns.

Min. 40, 17-14 – Melinda Geiger a marcat primul său gol în acest meci.

MIn. 39, 16-14 – Gol Brazilia, care se menţine în meci în acest început de repriză.

Min. 38, 16-13 – Aurelia Brădeanu înscrie în inferioritate şi reface diferenţa de trei goluri.

Min. 38, 15-13 – Brazilia s-a apropiat la doar două goluri, după o fază în urma căreia Valentina Elisei a fost eliminată două minute.

MIn. 36, 15-12 – Gol Brazilia, care vine din nou la trei goluri.

Min. 35, 15-11 – Un nou gol superb pentru Aurelia Brădeanu, iar avansul României se menţine constant.

Min. 34. 14-11 – Brazilia marchează şi reduce din diferenţă.

Min. 33, 14-10 – Un noul gol pentru campioana mondială, pe finalul superiorităţii numerice.

Min. 32.  14-9 – Gol Eliza Buceschi, în inferioritate.

Min. 31. 13-9 – Brazilia profită imediat de superioritate şi reduce din diferenţă.

Min. 31 – Început de repriză cu probleme. Aurelia Brădeanu a fost eliminată pentru două minute.

A început repriza a doua.

Min. 30 – Repriză fabuloasă făcută de România. Cristina Neagu înscrie în ultima secundă cu o aruncare de la 9 metri, imparabil pentru Pessoa. Tricolorele intră la cabine cu 5 goluri: 13-8. Tot la pauză, Norvegia conduce la aceeaşi diferenţă, cu 15-10, Germania.

Min. 30, 12-8 – Refacem diferenţa de patru goluri, după o fază frumoasă, finalizată de Valentina Elisei.

Min. 28 – Eliza Buceschi a avut ghinion şi a ratat o aruncare de la 7 metri, trimiţând în transversală. Apoi, pe urmărire, românca a fost blocată de portarul campioanei mondiale.

Min. 27 – Paula Ungureanu apără o altă aruncare de la 7 metri.

Min. 26, 11-8 – Brazilia marchează şi reduce din diferenţă.

Min. 25, 11-7 – România se desprinde la patru goluri, după reuşita splendidă a Aureliei Brădeanu.

#Time-out România

Min. 21, 10-7 – Gol superb marcat de Ada Nechita.

Min. 21, 9-7 – Brazilia reduce din diferenţă.

Min. 20, 9-6 – Şut năprasnic al Cristinei Neagu, care duce diferenţa la 3 goluri în favoarea României.

Min. 19, 8-6 – Gol Cristina Neagu.

Min. 18, 7-6 – Gol pentru Brazilia.

Min. 18, 7-5 – Gol Valentina Elisei, pe contraatac.

Min. 17, 6-5 – Gol Cristina Neagu.

Min. 16, 5-5 – Gol din poartă în poartă pentru campioana mondială.

Min. 16 – S-a restabilit egalitatea numerică. O eliminare de două minute şi în echipa Braziliei.

Min. 15, 5-4 – Brazilia profită de omul în plus şi se apropie la un gol.

Min. 15 – Eliminarea două minute pentru Gabriella Szucs.

Min. 14, 5-3 – România se desprinde la două goluri, prin Ada Nechita, după un contraatac.

Min. 13, 4-3 – Eliza Buceschi a jucătoarea meciului până acum. Al treilea gol pentru jucătoarea noastră.

Min. 13, 3-3 – România primeşte din nou gol pe contraatac, iar echilibrul se păstrează.

#Time-out cerut de antrenorul echipei Braziliei.

Min. 11, 3-2 – Încă un gol de 7 metri pentru Eliza Buceschi, iar „tricolorele” trec din nou în avantaj.

Min. 9, 2-2 – Eliza Buceschi a restabilit egalitatea, cu o aruncare de la 7 metri.

Min. 8, 1-2 – Brazilia trece în avantaj, după un contraatac.

Min. 6, 1-1 – Campioana mondială reuşeşte să egaleze.

Min. 5 – Cristina Neagu a ratat la rândul său o aruncare de la 7 metri.

Min. 4 – Paula Ungureanu a apărat o aruncare de la 7 metri.