AcasăEvenimentSportLIGA NAȚIONALĂ. PLAY-OFF – HCM Baia Mare câștigă fără probleme un meci...

LIGA NAȚIONALĂ. PLAY-OFF – HCM Baia Mare câștigă fără probleme un meci în care n-a strălucit

CSM Ploieşti a rezistat doar o repriză în faţa campioanei en-titre, HCM Baia Mare. În primul meci din sferturile Ligii Naţionale, gazdele erau la conducere după 25 de minute.

Handbalistele antrenate de Tone Tiselj au crescut ritmul și și-au creat un avantaj de două goluri la pauză. În repriza secundă, prahovencele au fost de nerecunoscut.

Au primit 10 goluri fără a reuși să o învingă pe Paula Ungureanu. Până la final, Alexandra Do Nascimento a ajuns la un total de 10 reușite și HCM a câștigat fără drept de apel. A fost 31-20 pentru Baia Mare, care este ca și calificată în faza a doua a play-off-ului.

CSM Ploiesti – HCM Baia Mare: 20-31 (10-12)