AcasăEvenimentSportLiga lui Mitică. Rapid nu găsește drumul spre prima victorie. Rezultatele complete...

Liga lui Mitică. Rapid nu găsește drumul spre prima victorie. Rezultatele complete ale etapei

Otelul si Rapid au terminat la egalitate, scor 1-1, in ultima partida a etapei a doua a Ligii 1. Primul gol al intalnirii de luni seara a fost marcat in minutul 27 de argentinianul Viglianti, cu o lovitura de cap, dupa o centrare buna a lui Ljubinkovici.
Egalarea giulestenilor s-a produs in minutul 74. Grigore a profitat de o uriasa greseala a portarului Grahovac si a inscris.
In urma acestui rezultat, rapidistii raman fara victorie in acest sezon al Ligii 1. De partea cealalta, galetenii fac 4 puncte.

Otelul: Grahovac – Rapa, Perendija, Costin, Ljubinkovici – Iorga, Giurgiu, Benga, Bus (Inkango ’56) – Stromajer (Pena ’71), Viglianti (Punosevac ’83).
Antrenor: Dorinel Munteanu.

Rapid: Albut – Duarte, Constantin, Oros, Voicu (Bozovici ’45) – Roman, Grigore, Teixeira, Milisavljevici – Goga (Grigorie ’60), Pereira (Ilijosvki ’45).
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.
Arbitru: Alexandru Tudor.

Liga 1: Rezultatele complete ale etapei a doua si clasamentul