AcasăEvenimentSportLiga lui Mitică. Meci spectaculos la Piatra Neramț. Ceahlăul învinge cu emoții...

Liga lui Mitică. Meci spectaculos la Piatra Neramț. Ceahlăul învinge cu emoții Brașovul

Ceahlaul Piatra Neamt a castigat, scor 2-1, intalnirea disputata vineri seara pe teren propriu cu FC Brasov, in etapa a 8-a a Ligii 1.

Prima partida a etapei a 8-a a fost una cu adevarat speciala. A avut trei goluri, unul mai frumos ca celalalta, si a fost intrerupta timp de 10 minute, din cauza nocturnii, care n-am mai functionat.

Primul gol al disputei l-au marcat gazdele, in finalul primei reprize. Velici a punctat cu capul din apropiere dupa o centrare excelenta a lui Constantinescu.

Avantajul gazdelor a durat pana in minutul 63, cand Madeira a scapat bine in partea dreapta si l-a invins pe Miron.

Insa ultimul cuvant l-au avut nemtenii, prin golgheterul Golubovici, care l-a invins pe Taborda in minutul 67 cu o lovitura de cap.

Ceahlaul: Miron – Moreno, Cazan, Ichim, Rusu – Constantinescu, Achim, Monroy, Stana (Badescu ’70) – Golubovici (Vitelaru ’90+9), Velici (Tolimir ’90+11).
Antrenor: Costel Enache.

FC Brasov: Taborda – Velayos, Machado, Munteanu, Ionescu – Menassel – Popa, Mateiu (Tames ’72), Madeira (Hadnagy ’84), Paun – Batin.
Antrenor: Ionut Badea

Arbitru: Ovidiu Hategan.