AcasăEvenimentSportLiga lui Mitică. Etapa a XVIII-a s-a încheiat cu o mare surpriză!...

Liga lui Mitică. Etapa a XVIII-a s-a încheiat cu o mare surpriză! Rezultate, marcatori, clasament

Otelul Galati a suferit o infrangerea dureroasa, pe teren propriu, cu CSMS Iasi, scor 0-3, intr-un meci contand pentru etapa cu numarul 18 din Liga 1.Trupa lui Liviu Ciobotariu a continuat evolutiile bune din ultima perioada si a obtinut a patra victorie in cinci meciuri, datorita unui hat-trick reusit de Marius Onofras.

Eroul oaspetilor a deschis scorul in minutul 35, cu un sut fabulos de la 25 de metri, iar in minutul 75 a marit diferenta cu o reluare simpla din careu, dupa o pasa a lui Tiganasu.
Scorul final a fost stabilit in minutele de prelungire, cand acelasi Onofras a primit in dreapta si l-a invins pe goalkeeperul gazdelor cu un sut la coltul lung. Iesenii au marcat din nou dupa inca un minut, insa reusita a fost anulata corect pentru o pozitie de ofsaid.

Rezultate înregistrate în partidele disputate, vineri, sâmbătă, duminică şi luni, în etapa a XVIII-a a Ligii I, prima a returului, şi clasamentul competiţiei:

Universitatea Cluj – Pandurii Târgu Jiu 1-1, au marcat: V. Dinu ’38 / Rusu ’73
Concordia Chiajna – Steaua Bucureşti 0-6, Chiricheş ’14, Rusescu ’33, ’41, Nikolici ’49, Tănase ’55, Rocha ’76
FC Braşov – Viitorul Constanţa 3-1, Mateiu ’32, Buga ’54 (penalti), Păun ’90+1 / Chiţu ’23
Gaz Metan Mediaş – CFR Cluj 1-1, Llullaku ’58 / Valente ’36
Ceahlăul Piatra Neamţ – Petrolul Ploieşti 0-2, Bokila ’52, Hoban ’86
FC Vaslui – Rapid Bucureşti 1-0, Jumisse ’29
Oţelul Galaţi – CSMS Iaşi 0-3, Onofraş ’35, ’74, ’90+1
Astra Giurgiu – Gloria Bistriţa 4-0, Fatai ’37, Distefano ’40, ’65, Budescu ’72
Dinamo Bucureşti – CS Turnu Severin 4-2, C. Matei ’34, Dănciulescu ’47, Alexe ’51 (penalti), Ţucudean ’56 / Neacşa 15′ (penalti), Thomas ’80.