AcasăEvenimentSportLiga lui Mitică. CFR Cluj s-a cam chinuit la Severin, dar are...

Liga lui Mitică. CFR Cluj s-a cam chinuit la Severin, dar are antrenor nou!

CFR Cluj a castigat meciul cu FC Severin, scor 3-1, dupa 90 de minute in care a avut mari probleme. Ardelenii au inceput perfect, reusind sa marcheze de doua ori in primul sfert de ora, dar apoi au cedat teren. Hora si Pedro au punctat pentru clujeni, in timp ce Severinul a revenit pe tabela in minutul 49, dupa lobul lui Arnautu.

Severinul a pus presiune in partea secunda, insa in cele din urma cei de la CFR Cluj au marcat, in minutul 90, prin Cadu, dintr-un penalty inventat de arbitru. Dupa acest rezultat, CFR Cluj urca pe locul 7 in Liga 1, cu 19 puncte, in timp ce Severin este ultima, cu 4 puncte.
Etapa urmatoare, FC Severin va intalni in deplasare Pandurii, in timp ce CFR Cluj va primi vizita lui FC Brasov.

Telenovela numirii unui nou antrenor pe banca echipei CFR Cluj a luat sfarsit. Patronul ardelenilor, Arpad Paszkany, a anuntat, sambata seara, numele celui care il va inlocui pe Ioan Andone.
Portughezul Sergio Conceicao (37 de ani) a semnat prin fax cu CFR Cluj si va sosi in scurt timp in Romania pentru a prelua echipa. Fostul international portughez se va afla astfel la doar a doua aventura ca principal, dupa ce in ultimele 10 luni a pregatit-o pe Olhanense. Conceicao a semnat cu CFR Cluj pe sase luni, cu optiune de prelungire.

Totusi, Paszkany a tinut sa-l avertizeze inca din prima clipa ca va fi demis daca va avea rezultate: „Daca va castiga campionatul, il vom da afara. Ni l-au recomandat cei de la FC Porto”, a glumit Paszkany la Digi Sport.
CFR Cluj a ramas fara antrenor dupa ce Ioan Andone si-a dat demisia la finalul meciului cu Galatasaray.