AcasăEvenimentSportFOTBAL LIGA 3 – Recea a egalat în prelungiri cu Metalurgistul Cugir

FOTBAL LIGA 3 – Recea a egalat în prelungiri cu Metalurgistul Cugir

FOTBAL LIGA 3 Etapa a VII-a din Seria 5 a fost plină de surprize prin prisma rezultatelor, în cele șapte meciuri disputate gazdele reușind o singură victorie, la Bistrița.

Cea mai spectaculoasă partidă s-a disputat la Cugir, acolo unde s-au înscris șase goluri, câte trei de către fiecare echipă. ACS Comuna Recea a ieșit cu fruntea sus din confruntarea cu una dintre echipele care are ca obiectiv promovarea.

Maramureșenii au condus de două ori, dar de fiecare dată au fost egalați după două, trei minute de joc. Gazdele au condus apoi cu 3-2 din minutul 54 și se părea că se îndreaptă spre victorie, dar n-a fost așa, Adrian Șter, cel care a și deschis scorul, reușind dubla în minutele de prelungire.

acs-fotbal-comuna-recea1

Viitorul Ulmeni a pierdut acasă cu AFC Hermannstadt, ocupanta locului doi în clasament, scor 1-3, gazdele ajungând deja la un îngrijorător -5 în clasamentul adevărului, după numai șase meciuri disputate.

În rest să menționăm duelul de la egal la egal purtat de Sănătatea și Hermannstadt, linia de clasament fiind aproape identică la toate capitolele, doar la goluri primite clujenii stau mai bine, motiv pentru care și ocupă prima poziție. Cele două echipe s-au desprins de restul plutonului, care deja s-a rupt și în partea inferioară. Din păcate, prin zona respectivă se află și Viitorul Ulmeni.