AcasăEvenimentSportLA MUSTAȚĂ - Minaur a pierdut două puncte în ultima secundă a...

LA MUSTAȚĂ – Minaur a pierdut două puncte în ultima secundă a jocului!

HCM Minaur a remizat pe teren propriu împotriva echipei HC Vaslui, scor 29-29, după ce oaspeții au marcat golul egalării în ultima secundă, dintr-o aruncare de la șapte metri. La pauză, HCM Minaur a avut un gol în avantaj, scor 18-17.

HC Vaslui a început mai bine partida, iar după primele cinci minute de joc avea două goluri în avantaj, scor 2-4, diferență dublată cinci minute mai târziu, scor 4-8. Până la mijlocul reprizei, HCM Minaur a anulat avantajul oaspeților, egalând la 10. Egalitatea s-a păstrat până în minutul 25, când HCM Minaur se distanțează pentru prima dată la două goluri, scor 16-14. La pauză, echipa noastră a intrat la cabine cu un singur gol în avantaj, scor 18-17.

Diferența minimă dintre cele două echipe s-a păstrat în prima parte a reprizei secunde. În minutul 45 HCM Minaur s-a distanțat la patru goluri, scor 26-22, însă oaspeții au revenit pe tabela de marcaj și au egalat la 27 cu cinci minute înainte de final. În ultimul minut de joc, HCM Minaur a avut un gol în avantaj, scor 29-28, însă HC Vaslui a egalat în urma unui gol marcat dintr-o aruncare de la șapte metri, iar astfel HCM Minaur ratează șansa de a obține a patra victorie din Playout.

În etapa următoare, ultima din tur, HCM Minaur se va deplasa la CSM Ploiești. Partida se va desfășura miercuri, 27 aprilie, ora în care aceasta va începe urmând a fi anunțată în cursul zilei de luni.