AcasăEvenimentSportKARTING - Medalie de aur pentru un băimărean la Naționalele Școlare de...

KARTING – Medalie de aur pentru un băimărean la Naționalele Școlare de la la Tg. Secuiesc

În perioada 11-13  septembrie 2015  pe pista de karting “SKAT KART” din Târgu Secuiesc  s-a desfăşurat a  cincea etapă a Campionatului Naţional de  Karting Şcolar 2015. La acestă etapă piloţii băimăreni au obţinut un loc 1, un loc  2, patru locuri  3, şi 6 menţiuni, echipa a ocupat locul 7, iar la clasamentul general pe echipe se situează pe poziţia 3 în campionat.

Elevii înscrişi la cercul de karting de la Palatul Copiilor din Baia Mare au obţinut următoarele rezultate:

La categoria Mobra Junior

Locul 3 Perşe Sergiu elev la Şcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza” clasa a IV-a învăţător Motica Cornel

Menţiune  Olar Mircea elev la Colegiul Naţional „Gheorghe Şincai”, clasa a XI-a diriginte Ghita Ioan

La categoria Cadet

Locul 3  Olar Mircea elev la Colegiul Naţional „Gheorghe Şincai”, clasa  a XI-a diriginte Ghita Ioan.

Menţiune Olar Adrian Ilie

La categoria Mobra Seniori

Locul 2 Kulcsar Tamas

Locul 3 Olar Adrian Ilie

La categoria Pufo

Menţiune Perşe Sergiu elev la Şcoala Gimnazială „Alexandru Ioan Cuza” clasa a IV-a învăţător Motica Cornel