AcasăEvenimentSportKARTING - Doi baimareni au castigat medaliile de aur la CN de...

KARTING – Doi baimareni au castigat medaliile de aur la CN de Karting Scolar

În perioada 7- 8 septembrie 2013 la Satu Mare s-a desfăşurat cea de a treia etapă a Campionatului Naţional de Karting Şcolar 2013. In grila de start s-au prezentat 86 de piloţi. Pilotul Olar Mircea a obţinut locul 1 la cat. Cadet şi pilotul Olar Adrian Ilie locul 1 la categoria 100 juniori.

De asemenea au obţinut menţiuni următorii piloţi: Olar Adrian Ilie elev la Colegiul Economic „Nicolae Titulescu” la cat. Mobra seniori, Miclauş Darius de la Scoala „Vasile Alecsandri” cat. 60, Les Eric Scoala „Victor Babes” cat. Mini,  Komlosi Robert de la Liceul „Nemeth Laszlo”cat. Mobra juniori,  Kulcsar Tamas Colegiul Tehnic de Transporturi Auto Baia Sprie  cat 100FA seniori, Pintea Mihaiţă  Mircea şi Bîrle Daniel Ionuţ la cat. 125KZ.

La clasamentul pe echipe am obţinut locul 2. Echipa a fost coordonată de prof. Olar Mircea de la Palatul Copiilor Baia Mare.