AcasăEvenimentSportJUNIORI III – Academia de Handbal Minaur învinsă la limită în al...

JUNIORI III – Academia de Handbal Minaur învinsă la limită în al doilea meci al turneului final

JUNIORI III  Juniorii III ai Academiei de Handbal Minaur au pierdut a doua partidă de la turneul final, scor 24-23 în fața echipei LPS Vaslui. La pauză, echipa din Moldova a avut tot un gol în avantaj, scor 12-11.

Prima repriză a fost una echilibrată, cele două echipe mergând de la egal la egal majoritatea timpului, trecând fiecare la rândul său la conducere.

La pauză, LPS Vaslui a intrat la vestiare cu un avantaj modic de un singur gol, scor 12-11. La cinci minute de la reluare, echipa din Vaslui s-a distanțat pentru prima dată la mai mult de două goluri, conducând cu 18-15, însă pentru puțin timp.

La final, moldovenii s-au impus la limită, 24-23.

Academia de Handbal Minaur: Boros, Balla – E. Pop (9 goluri), R. Pop (8), Buciuman (3), Birtaș (2), Cociotă (1), Ghibirdic, Konya, Paul, Hauler, Danci, Pașca, Cioclu. Antrenor: Claudiu Clonovszki

În ultima partidă din faza grupelor, Academia de Handbal Minaur va juca mâine de la ora 13:00 cu CSS Bacău.

sursa academiadehandbalminaur.ro

citeşte şi TURNEUL FINAL – Juniorii III de la Academia de Handbal Minaur, învinși în primul meci de la Sighişoara