AcasăEvenimentSportJandarmul Florin Silaghi - locul trei la Campionatele Nationale de Inot Masters

Jandarmul Florin Silaghi – locul trei la Campionatele Nationale de Inot Masters

Plutonierul major Silaghi Florin din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Maramureş a obţinut locul trei în cadrul competiţiei „Campionatele Naţionale de Înot Masters”,  desfăşurate la sfârşitul săptămânii trecute în municipiul Braşov.

Jandarmul face parte din „Gold Stars”, echipa care a reprezentat Baia Mare şi a obţinut locul trei la proba 100 mbras, la competiţie participând  154 concurenţi.

Plutonierul major a participat de-a lungul carierei la competiţiile desfăşurate la nivelul Ministerului Afacerilor Interne, clasându-se pe locuri fruntaşe. În anul 2012, în cadrul concursului organizat de Ministerul facerilor Interne, Florin Silaghi a obţinut locul II, urmând ca în perioada 01-07 iulie a.c. să reprezinte Jandarmeria Maramureş pentru disputarea podiumului ministerului.

Subofiţerul este încadrat în cadrul Jandarmeriei din anul 1996, făcând parte din cadrul Detaşamentului 2 de Jandarmi Pază şi Protecţie Instituţională.