AcasăEvenimentSportÎNCĂ O VICTORIE - CS Minaur - ACS Avram Iancu Arad...

ÎNCĂ O VICTORIE – CS Minaur – ACS Avram Iancu Arad 38-18

ÎNCĂ O VICTORIE Echipa de handbal masculin își continuă parcursul foarte bun din acest campionat și a mai obținut o victorie la scor, 38-18 pe propriul teren în fața echipei ACS Avram Iancu Arad.

ÎNCĂ O VICTORIE A fost un joc în care niciun minut nu s-a pus problema învingătoarei, echipa noastră conducând din primul până în ultimul minut. La pauza jocului, CS Minaur a avut 11 goluri în avantaj, scor 17-6. Pentru această partidă s-au vândut 211 bilete.

CS Minaur s-a distanțat încă din startul partidei, iar în minutul 8 avea deja patru goluri în avantaj, scor 5-1, pentru ca zece minute mai târziu diferența să fie dublată, scorul devenind 11-3.

Diferența s-a mărit o dată cu trecerea timpului, iar la pauză echipa antrenată de Raul Fotonea avea deja 11 goluri în avantaj, scor 17-6.

Repriza secundă a fost una fără istoric, antrenorul Raul Fotonea trimițând pe teren toți jucătorii trecuți pe foaia de joc.

Din minutul 45, de la scorul de 25-14, CS Minaur a marcat șapte goluri consecutive, ducând scorul la 32-14. Partida s-a încheiat cu un avantaj mai mult decât confortabil pentru echipa noastră, scor 38-18.

În etapa următoare, CS Minaur va juca în deplasare la echipa HC Sibiu.

CS Minaur: Paul Simulescu, Alexandru Bucătaru – Alexandru Sabău (8 goluri), Răzvan Mledenciu (7), Alin Câmpan (6), Tudor Marta (4), Yurii Pop (3), Călin Căbuț (3), Benjamin Szabo (3), Alexandru Farcaș (2), Daniel Mureșan (1), Cristi Bodnărescu (1), Robert Nagy, Tudor Botea, Răzvan Farcaș, Bogdan Mihai. Antrenor: Raul Fotonea