AcasăEvenimentSportÎN SFÂRȘIT, L-A VĂZUT ȘI PIȚURCĂ! Keșeru e cel mai bun din...

ÎN SFÂRȘIT, L-A VĂZUT ȘI PIȚURCĂ! Keșeru e cel mai bun din liga secundă a Franței!

Cel mai bun fotbalist al lunii ianuarie din liga a doua franceză, Claudiu Keșeru nu se mai dezlipește de gol nici în luna martie. Românul a reușit o dublă vineri seara și a ajuns la cota 16 în acest sezon.
Golurile par să fie specialitatea casei pentru atacantul român de la Angers. Claudiu Keșeru a înscris deja de 16 ori în acest sezon, în 28 de meciuri jucate pentru formația din liga a doua franceză.
Orădeanul de 26 de ani a fost titular vineri seară la Angers în meciul cu Dijon, terminat la egalitate, 3-3. Keșeru a marcat în minutul 6 și în minutul 88, scorul final fiind stabilit în prelungiri de Socrier.
Cu cele 16 goluri marcate în acest sezon, Claudiu Keșeru este golgheter în liga secundă din Franța
Evoluția fenomenală a lui Keșeru l-a făcut pe acesta să intre și în atenția lui Victor Pițurcă, selecționerul trecându-l pe lista lărgită a stranierilor convocați pentru partidele cu Ungaria și Olanda.