AcasăEvenimentSportHANDBAL – Victorie clară pentru CS Minaur în fața celor de la...

HANDBAL – Victorie clară pentru CS Minaur în fața celor de la HCM Sighișoara (37-20)

HANDBAL  În partida ce a deschis etapa cu numărul 11 din Divizia A, CS Minaur s-a impus categoric în fața echipei HCM Sighișoara, scor 37-20, după ce la pauză diferența dintre cele două echipe a fost de doar patru goluri, scor 16-12.

CS Minaur a început excelent, marcând primele patru goluri ale partidei

În minutul zece, situația s-a echilibrat, oaspeții apropiindu-se la doar două goluri, scor 5-3, însă pentru puțin timp, CS Minaur ducând scorul la 10-6. Această diferență s-a păstrat până la pauza jocului, când cele două echipe au intrat la cabine cu scorul de 16-12.

Echipa noastră a început repriza secundă la fel ca și pe prima, marcând multe goluri încă din start. De data aceasta a marcat șase goluri consecutive și s-a distanțat la 22-13, acesta fiind momentul care a rupt balanța. Până la finalul jocului, CS Minaur a mărit diferența, impunându-se cu 37-20.

În etapa următoare, care va avea loc pe 10 decembrie, CS Minaur se va deplasa la CSU Constantin Brâncuși Târgu-Jiu.