AcasăEvenimentSportHandbal masculin. Play-out: HCM Minaur Baia Mare - CSU Politehnica Timișoara

Handbal masculin. Play-out: HCM Minaur Baia Mare – CSU Politehnica Timișoara

Mâine, cu începere de la ora 11:00, HCM Minaur va disputa în Sala Polivalentă “Lascăr Pană” primul meci din faza finală a Playout-ului, împotriva echipei CSU Politehnica Timișoara. Intrarea spectatorilor la acest meci va fi liberă.

În prima etapă din faza finală a Playout-ului, CSU Politehnica Timișoara s-a impus pe teren propriu în fața echipei CSA Steaua București, scor 32-24, după ce la pauză bănățenii au avut un avantaj de doar trei goluri, scor 16-13, în timp ce HCM Minaur a stat.

Ultimul meci oficial jucat de către echipa noastră a fost în prima fază a Playout-ului, când ne-am impus pe teren propriu în fața echipei CSU Suceava, scor 34-26, după ce la pauză am avut un avantaj de doar trei goluri, scor 17-14.

În cele două partide disputate în sezonul regulat al Ligii Naționale masculine de handbal, HCM Minaur și Politehnica Timișoara au împărțit victoriile, fiecare formație reușind să câștige partida de pe teren propriu. În meciul tur, disputat la Timișoara, Politehnica a reușit să se impună cu scorul de 30-24, iar în retur a venit rândul Minaurului să se impună, la Baia Mare, scor 33-28.

Brașovenii Alexandru Constantin și Paul Iacob vor arbitra această partidă, în timp ce Ion Mihăilă va fi observator delegat din partea Federației Române de Handbal.