AcasăEvenimentSportHandbal masculin. HCM Minaur Baia Mare, o victorie si o infrangere cu...

Handbal masculin. HCM Minaur Baia Mare, o victorie si o infrangere cu HC Odorhei

HCM Minaur s-a impus în primul amical cu HC Odorhei, scor 34-30, după un joc bun al elevilor lui Gheorghe Covaciu. La pauză, scorul a fost tot în avantajul nostru, 16-13. Prima repriză a fost destul de echilibrată, cea mai mare diferență dintre cele două echipe fiind de două goluri. După o primă repriză bună, încheiată cu scorul de 16-13, băimărenii au început excelent a doua parte a jocului, reușind să marcheze de patru ori consecutiv. Pe durata întregului mitan, diferența a fost de 3-4 puncte în favoarea noastră, meciul terminându-se cu scorul de 34-30.

CASETA TEHNICĂ

H.C.M. MINAUR: Andrei Drăghici, Viorel Viman – Elvis Acsinia, Călin Leordean, Bogdan Mihai, Alin Bondar, Andrei Popescu, Bogdan Baican, Viorel Fotache, Devid Munea, Daniel Bera.
Antrenor: Gheorghe Covaciu

H.C. ODORHEI: Levente Szabo, Szillard Orban – Alin Câmpan, Vlad Vlăduț, Chike Onyejekwe, Damjan Blecic, Erwin Feuchtmann, Ferenczi Botond, Ghiță Irimescu, Szasz Andras, Komporaly Attila.
Antrenor: Vlad Caba

ARBITRI: Băban/Marta

După ce ieri am câștigat amicalul cu HC Odorhei, scor 34-30, astăzi a venit rândul oaspeților să își adjudece victoria, scor 32-31. Prima repriză a fost condusă de la un cap la altul de Minaur, băieții antrenați de Gheorghe Covaciu reușind să conducă la finalul ei cu scorul de 20-17. În a doua repriză, jucătorii de la Odorhei au reușit să revină și să câștige meciul cu scorul final de 32-31.

Următorul meci al echipei noastre va fi weekend-ul viitor, când vom juca pe teren propriu împotriva echipei CS Caraș-Severin. După 7 etape disputate în Liga Națională, echipa noastră ocupă locul 10, cu 6 puncte acumulate.