AcasăEvenimentSportHANDBAL MASCULIN - După înfrângerea de la Iaşi, antrenorul Raul Fotonea și-a dat...

HANDBAL MASCULIN – După înfrângerea de la Iaşi, antrenorul Raul Fotonea și-a dat demisia

HANDBAL MASCULIN Duminică după-amiază CS Minaur a fost învins de Politehnica Iași, care în ciuda problemelor financiare cu care se confruntă, a reușit să se mobilizeze și să obțină prima victorie din acest sezon.

Prima repriză a fost una echilibrată, însă avându-i în permanență pe ieșeni la conducere. Minaur a reușit să egaleze chiar în finalul reprizei (11-11).

A doua parte Minaur a preluat inițiativa și a condus și cu două goluri (12-14, min. 35).

A fost doar un foc de paie, ieșenii revenind rapid (17-15, min. 41).

Spre final maramureşenii încasează 4 goluri consecutiv şi scorul devine 27-21. E clar că nu mai avem șanse. Meciul se termină cu 28-24.

Pentru Minaur au marcat: Mureșan (5 goluri), Popescu (5), Căbuț (3), Marta (2), Yurii Pop (2), Bogdan (2), Cristescu (1), Nagy (1), Haiduc (1), Ragot (1), Câmpan (1).

Minaur e la a șasea înfrângere consecutivă în Liga Zimbrilor.

După finalul meciului antrenorul Raul Fotonea și-a anunțat demisia din fruntea echipei.

Conducerea clubului va analiza situația și va lua o hotărâre cu privire la destinele băncii tehnice.

Etapa următoare CS Minaur întâlneşte din nou Dinamo, pe teren propriu, echipă care l-a schimbat pe Eliodor Voica cu Sebastian Bota.