AcasăEvenimentSportHANDBAL. JUNIORI IV - Academia de Handbal Minaur a câștigat faza pe...

HANDBAL. JUNIORI IV – Academia de Handbal Minaur a câștigat faza pe euro-regiune

HANDBAL. JUNIORI IV În perioada 14-15 aprilie, Academia de Handbal Minaur împreună cu CSS2 Baia Mare, CS Marta și CS Extrem au organizat faza pe euro-regiune la Juniori IV (grupa RO6). La start s-au aliniat zece echipe care au fost împărțite în două grupe.

În cele patru meciuri din faza grupelor, Academia de Handbal Minaur s-a impus de fiecare dată la o diferență considerabilă.

A fost 30-21 cu AHC Potaissa Turda, 43-12 cu LPS Bistrița, 35-14 cu Alpha Oradea și 23-2 cu CS Marta.

În meciul pentru stabilirea clasamentului final, Academia de Handbal Minaur a învins pe CSS2 Baia Mare cu 18-11.

În urma acestor rezultate, Academia de Handbal Minaur s-a calificat la faza semifinală, competiție ce va avea loc pe data de 27 mai.