AcasăEvenimentSportHANDBAL. JUNIORI II - Academia de Handbal Minaur, pe prima poziţie a...

HANDBAL. JUNIORI II – Academia de Handbal Minaur, pe prima poziţie a clasamentului

HANDBAL. JUNIORI II Juniorii II ai Academiei de Handbal Minaur au câștigat partida din deplasare de la CSS ADEP Satu Mare, scor 33-25 și urcă pe prima poziție a clasamentului, fiind la egalitate de puncte (10) cu AHC Potaissa Turda.

Academia de Handbal Minaur a început bine partida și a condus cu 5-1 încă din minutul șase.

Diferența de patru goluri s-a păstrat pe toată durata primei reprize, gazdele reușind să se apropie la cel mult două goluri (o singură dată), la scorul de 7-9. La pauză, Academia de Handbal Minaur a intrat la cabine cu un avantaj de trei goluri, scor 17-14.

Imediat după reluare, Academia de Handbal Minaur s-a distanțat decisiv la 20-14. Diferența s-a mărit la opt goluri, 24-16, respectiv 26-17. La finalul celor 50 de minute, Academia de Handbal Minaur s-a impus cu 33 la 25.

CSS ADEP Satu Mare – Academia de Handbal Minaur 25-33 (14-17)

Academia de Handbal Minaur: Nagy, Balla, Kis – R. Pop (7 goluri), E. Pop (6), Băban (5), Cociotă (4), Birtaș (4), Bobolog (3), Adoreanu (2), Buciuman (1), Stan (1), Konya, Paul, Danci. Antrenor: Silviu Surducan.