AcasăEvenimentSportHANDBAL. JUNIOARE III - CS Phoenix Baia Mare – Pegasus Tg. Mureş...

HANDBAL. JUNIOARE III – CS Phoenix Baia Mare – Pegasus Tg. Mureş 32-32

HANDBAL. JUNIOARE III Derby-ul etapei a III-a din Seria H a Campionatului naţional de junioare III dintre CS Phoenix Baia Mare şi Pegasus Tg. Mureş s-a terminat la egalitate, 32-32, după ce gazdele au condus la pauză cu 21-17.

Jucătoarele antrenate de Magda Kovacs au condus la o diferenţă de 5 goluri în repriza a doua (23-18), iar cu 7 minute înainte de final încă mai aveau avantaj de 3 goluri (29-26).

HANDBAL. JUNIOARE III Oaspetele au gestionat mai bine finalul partidei şi au reuşit să egaleze când mai erau doaR 7 secunde de joc.

CS Phoenix Baia Mare – Pegasus Tg. Mureş 32-32 (21-17)

Sala de sport a Şcolii „V. Alecsandri” – circa 100 spectatori.
Arbitri: Ciprian Foltic (Zalău) şi Cristian Pipa (Aleşd).

CS Phoenix: K. Pop, R. Moldovan – Groşan 8, Petrescu 8, Groza 8, Şimonca 3, Mădăras 2, Zaha 1, Igel 1, Cosma 1, N. Pop, Onea, Rogoz, Godja, Opriş, Breaz. Antrenor: Magdalena Kovacs.

Pegasus: C. Pop, A. Gânj – Coşarcă 10, A. Moldovan 5, Florea 5, Kaniczki 4, Szasz 3, Guţă 3, Virag 2, Zidărescu, Mureşan, Roşca, Damian, Tărnovean, T. Gânj, Pop Solovăstru. Antrenor: Andreea Luca.

Aruncări de la 7 m: 6-3 (transformate 5-3).
Minute de eliminare: 6-12.