AcasăEvenimentSportHANDBAL. JUNIOARE III - CS Phoenix Baia Mare - CSS Târgovişte 29-24...

HANDBAL. JUNIOARE III – CS Phoenix Baia Mare – CSS Târgovişte 29-24 la turneul semifinal de la Cisnădie

HANDBAL. JUNIOARE III Debut cu victorie pentru junioarele III de la CS Phoenix Baia Mare, care au învins cu 29-24 (17-17) CSS Târgoviște, la turneul semifinal al Campionatului național care se desfășoară la Cisnădie.

Meciul a fost echilibrat în prima repriză, iar în debutul părții secunde echipa dimboviteana a avut chiar avantaj de 2 goluri (18-20).

Fetele antrenate de Magda Kovacs s-au „trezit din pumni” și au marcat 5 goluri consecutiv (23-20).

Cu trei minute înainte de final scorul era 26-24, însă CS Phoenix înscrie 3 goluri fără să primească vreunul și își adjudeca prima victorie la turneul semifinal.

CS Phoenix: K. Pop, Moldovan – Petrescu 7, Groza 7, Zaha 4, Șimonca 4, Igel 4, Crișan 2, Mădăraș 1, N. Pop, Grosan, Opriș, Breaz, Godja, Onea.