AcasăEvenimentSportHANDBAL FEMININ - Victorie fără probleme pentru CS Minaur cu ACS Crișul...

HANDBAL FEMININ – Victorie fără probleme pentru CS Minaur cu ACS Crișul Chișineu-Criș

HANDBAL FEMININ Echipa de handbal feminin a Clubului Sportiv Minaur s-a impus fără probleme la ultima clasată. ACS Crișul Chișineu-Criș, scor 54-27 după o partidă în care nu s-a pus deloc problema învingătoarei. La pauză, scorul a fost 24-12 pentru băimărence.

După primele șase minute de joc, scorul a fost egal, 2-2, însă CS Minaur s-a distanțat decisiv pe tabela de marcaj după ce a marcat nouă goluri consecutive, ducând scorul la 11-2 (min. 15). Până la pauză, diferența de goluri s-a mărit la 12, scor 24-12.

Repriza secundă a fost una fără istoric, diferența de pe tabela de marcaj crescând cu fiecare minut trecut. A fost o bună ocazie pentru antrenoarele Simona Maior-Pașca și Ioana Marta să testeze noi formule de joc, pe teren intrând toate jucătoarele aflate pe foaia de joc. Partida s-a încheiat cu victoria fetelor noastre, scor 54-27.

Următoarea partidă pentru echipa de handbal feminin va avea loc pe 11 aprilie, la ora 16:00, împotriva echipei Dacia Mioveni.

ACS Crișul Chișineu-Criș – CS Minaur 27-54 (12-24)

Sala Polivalentă din Arad.

Au arbitrat: Sorin Macarie (Alba) – Nicolae Dan (Hunedoara)

Minute de eliminare: 2-6

Aruncări de la 7 metri: 2 – 3 (transformate 0-3)

CS Minaur: Claudia Cetățeanu, Andreea Nastasă – Andreea Tecar (11 goluri), Alexandra Pricop (6), Iulia Bledea (6), Bianca Zegrean (6), Ștefania Bălăceanu (5), Jenica Rudics (5), Daiana Gaiu (4), Raluca Mihai (3), Oana Bidașcu (3), Maryana Mykytei (2), Cristina Andrița (2), Andriyana Naumenko (1). Antrenoare: Simona Maior-Pașca și Ioana Marta.