AcasăEvenimentSportHANDBAL FEMININ. DIVIZIA A - CS Minaur Baia Mare a început returul...

HANDBAL FEMININ. DIVIZIA A – CS Minaur Baia Mare a început returul cu victorie

HANDBAL FEMININ. DIVIZIA A Fetele de la CS Minaur au început azi returul Diviziei A, seria B la handbal feminin cu un meci în deplasare la Arad, cu Crișul Chișineu Criș.

Pentru CS Minaur a fost încă un antrenament cu public în vederea pregătirii celui mai important meci al sezonului, cel din deplasare cu SCM Timișoara, din 3 februarie.

Cu o singură excepție la începutul meciului (2-1, min. 4), Minaur a condus până la final, asigurându-și din minutul 13 un avanjat confortabil (3-9).

Până la finalul reprizei Prykop și compania s-au distanțat la 10 goluri (9-19).

Raportul de forțe s-a păstrat și în repriza a doua când jucătoarele noastre au marcat tot în proporție de 2 la 1 și au terminat meciul cu 40 de goluri marcate.

Scor final 21-40 și băimărencele mai iau o pauză de pregătire de două săptămâni, până pe 27 ianuarie, când vor întâlni pe teren propriu pe CS Dacia Mioveni 2012.

ACS Chișu Chișineu-Criș vs CS Minaur Baia Mare 21-40 (9-19)

Arbitri: Cirpian Foltic și Cristian Pipa (Oradea)
Aruncări de la 7 metri: 4-7 (transformate 3-6)
Minute de eliminare: 6-4

CS Minaur Baia Mare: Portari – Rusu (8 intervenții), Enache (6, una din 7m), Nastasă (3). Jucătoare – Prykop (6 goluri), Andrița (6), Zaremba (5), Avdekova (5), Naumenko (4), Tecar (4), Lipară (4), Bindiu (3), Poradnyk (2), Bondar (1), Argyelan.