AcasăEvenimentSportHANDBAL FEMININ – CS Minaur s-a impus în fața celor de la...

HANDBAL FEMININ – CS Minaur s-a impus în fața celor de la Național Brașov cu scorul de 45-29

HANDBAL FEMININ  În ultima partidă oficială din anul 2016, echipa de handbal feminin a Clubului Sportiv Minaur s-a impus pe propriul teren în fața echipei Național Brașov, scor 45-29, după ce la pauză diferența a fost de șase goluri, scor 22-16.

Primele 15 minute din joc au fost echilibrate, cu cele două echipe mergând de la egal la egal. De la scorul de 12-11, echipa noastră a marcat patru goluri consecutive, distanțându-se la 17-12. La pauză, diferența dintre cele două echipe a fost de șase goluri, scor 22-16.

HANDBAL FEMININ

În repriza secundă, CS Minaur s-a distanțat încă din start, ajungând la un avantaj de opt goluri în minutul 37, scor 27-19. O dată cu scurgerea timpului, diferența s-a mărit, iar la final CS Minaur s-a impus la 16 goluri, scor 45-29.

Divizia A la handbal feminin se va relua pe 8 ianuarie 2017, când CS Minaur se va deplasa la ACS Sepsi-Sic Sfântu Gheorghe, partida urmând să se dispute în cadrul etapei cu numărul zece.