AcasăEvenimentSportHANDBAL - Andrei Popescu, în echipa ideală a etapei a XX-a

HANDBAL – Andrei Popescu, în echipa ideală a etapei a XX-a

Revenit în echipa Minaurului după o pauză de trei luni de zile, Andrei Popescu a jucat toate cele 60 de minute pentru echipa noastră în înfrângerea de la Potaissa Turda, scor 39-29, iar evoluția sa nu a fost trecută cu vederea de site-ul handbalvolei.ro, care l-a inclus pe Andrei în echipa ideală a etapei cu numărul 20 din Liga Națională.

Aceasta este a treia etapă consecutivă în care un jucător al echipei noastre este selectat în echipa etapei, după ce în etapele precedente au fost nominalizați Albert Cristescu și Uros Vilovski.

Din echipa etapei a XX-a mai fac parte Emilian Marocico (CSM Focșani), Răzvan Pavel (Potaissa Turda), Ciprian Șandru (Dinamo București), Javier Humet (CSM București), Andrei Cian (CSA Steaua Alexandrion) și Mihai Huta (HC Adrian Petrea).

În etapa următoare, cea cu numărul 21, HCM Minaur va evolua tot în deplasare, pe terenul nou-promovatei CSM Focșani. În partida tur, disputată la Baia Mare s-a impus cu 27 la 23.

Sursa: minaur.ro. Foto: Paul Ursachi.