AcasăEvenimentSportHANDBAL - Al patrulea meci consecutiv fără victorie pentru HCM Minaur

HANDBAL – Al patrulea meci consecutiv fără victorie pentru HCM Minaur

HCM Minaur și Energia Tg. Jiu s-au întâlnit în 11 mai și au remizat în cadrul etapei cu numărul șapte a play out-ului, scor 32-32, astfel că lupta pentru salvarea de la retrogradare continuă. La pauza jocului, Energia a intrat la cabine cu un avantaj minim, scor 16-17.

Începutul de joc a fost echilibrat, cele două echipe aflându-se la egalitate după primele patru minute, scor 2-2. Au urmat cinci goluri consecutive pentru HCM Minaur, scorul devenind 7-2 în minutul nouă. Oaspeții reduc din diferență și se apropie la doar două goluri, scor 9-7 (min. 16). Această diferență s-a păstrat până în minutul 25, când Energia restabilește egalitatea (14-14), iar la pauză a intrat în avantaj, scor 16-17.

minaur 11 mai (2)

Oaspeții au evoluat mai bine după reluare, iar în minutul 37 aveau două goluri în avantaj, scor 20-22. Minaur revine în avantaj cu trei goluri consecutive, scor 23-22 (min. 40) și păstrează acest avantaj minim până în minutul 50, când Energia a condus cu 25-26. Au urmat multe momente de răsturnare a situație, iar în cele din urmă partida s-a terminat la egalitate, scor 32-32.

minaur 11 mai (3)

Pentru HCM Minaur urmează ultimele trei meciuri din campionat, dintre care două în deplasare, la Danubius Galați și HC Vaslui, după care în Sala Polivalentă “Lascăr Pană” va ajunge CSM Ploiești, în ultima etapă.