spot_img
AcasăEvenimentSportGOLURI MULTE ÎN GRUPA E – Rezultatele de ieri și programul meciurilor...

GOLURI MULTE ÎN GRUPA E – Rezultatele de ieri și programul meciurilor din preliminariile CM Rusia 2018

DISTRIBUIȚI

GOLURI MULTE ÎN GRUPA E Sâmbătă, în ultima zi a etapei a doua din preliminariile europene pentru Cupa Mondială din 2018, cele mai multe goluri au fost marcate în Grupa E, din care face parte și România, autoarea unuia dintre scorurile zilei: 5-0 pe terenul Armeniei. S-a înscris de 15 ori în cele 3 meciuri ale grupei României. Cu 5-0 a câștigat și Muntenegru în fața Kazahstanului, iar Polonia a învins-o cu 3-2 pe Danemarca, în derby-ul grupei.

57f9603195f9cffd0241b84c

Una dintre cele mai mari surprize de sâmbătă a venit din Azerbaidjan, acolo unde gazdele au învins-o cu 1-0 pe Norvegia. Meciul Slovenia – Slovacia (1-0) a fost decis de golul lui Rok Kronaveter, mijlocașul care în sezonul 2014-2015 a jucat la Petrolul Ploiești (12 meciuri și două goluri în Liga 1). De când a plecat din România, fotbalistul joacă în țara natală, la Olimpija Ljubljana.

Duminică, 9 octombrie, încep meciurile din a treia etapă a preliminariilor pentru Cupa Mondială din 2018, întinse pe parcursul a 3 zile.

Grupa F

Anglia – Malta 2-0 (Sturridge 29, Alli 38)

Scoția – Lituania 1-1 (McArthur 89 / Cernych 59)

Slovenia – Slovacia 1-0 (Kronaveter 74)

Grupa E

Armenia – România 0-5 (Stancu – pen. 5, Ad. Popa 10, R. Marin 11, Stanciu 29, Chipciu 59)

Muntenegru – Kazahstan 5-0 (Tomasevic 24, Vukcevic 59, Jovetic 64, Beqiraj 73, Savic 78)

Polonia – Danemarca 3-2 (Lewandoswki 20, 36 – pen., 48 / Glik 49, Poulsen 69)

690849_690849_grupa_e

Grupa C

Azerbaijan – Norvegia 1-0 (Medvedev 11)

Germania – Cehia 3-0 (Muller 13, 65, Kroos 49)

Irlanda de Nord – San Marino 4-0 (Davis 26 – pen., Lafferty 80, 90+4, Ward 85)

Programul etapei a 3-a a preliminariilor Cupei Mondiale din 2018

9 octombrie 2016:

Finlanda – Croația – ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Ucraina – Kosovo – ora 19:00

Israel – Liechtenstein – ora 19:00

Țara Galilor – Georgia – ora 19:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Moldova – Irlanda – ora 21:45

Serbia – Austria – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

Albania – Spania – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Macedonia – Italia – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Islanda – Turcia – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

10 octombrie 2016:

Belarus – Luxemburg – ora 21:45

Olanda – Franța – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 1

Suedia – Bulgaria – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Insulele Feroe – Portugalia – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

Andora – Elveția – ora 21:45

Letonia – Ungaria – ora 21:45

Bosnia-Herțegovina – Cipru – ora 21:45

Estonia – Grecia – ora 21:45

Gibraltar – Belgia – ora 21:45

11 octombrie 2016:

Kazahstan – România – ora 19:00 (TVR1)

Cehia – Azerbaijan – ora 21:45

Germania – Irlanda de Nord – ora 21:45

Norvegia – San Marino – ora 21:45

Danemarca – Muntenegru – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 2

Polonia – Armenia – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 3

Lituania – Malta – ora 21:45

Slovacia – Scoția – ora 21:45

Slovenia – Anglia – ora 21:45, ÎN DIRECT la Digi Sport 4

Loading...
loading...

DISTRIBUIȚI

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.








TE-AR MAI PUTEA INTERESA