AcasăEvenimentSportGabi Torje a marcat pentru Granada în Primera Division!

Gabi Torje a marcat pentru Granada în Primera Division!

Gabi Torje a marcat pentru Granada in victoria pe obtinuta in delasare la Betis Sevilla, scor 2-1, in etapa a 11-a din Primera Division.
Internationalul roman a dechis scorul in minutul 9, cu un sut bine plasat din 13 metri.

Torje a avut o evolutie foarte buna, iar unul dintre comentatorii spanioli l-a comparat in permanenta cu Lionel Messi. In schimb, celalalt comentator a afirmat ca seamana mai mult cu un alt jucator de la Barcelona, Alexis Sanchez. Fostul dinamovist a fost scos de pe teren in minutul 68.

El a ajuns astfel la trei goluri si doua pase decisive de la transferul la Granada.
Ruben Castro a egalat pentru Betis in minutul 62, dar Mikel Rico a adus victoria oaspetilor in minutul 74.
Granada a urcat pe locul 14 in campionat dupa acest succes, insa mai poate cobori cateva pozitii, in functie de rezultatele din aceasta etapa.