AcasăEvenimentSportFUTSAL - Naționala României Under 21 s-a impus în polivalenta băimăreană

FUTSAL – Naționala României Under 21 s-a impus în polivalenta băimăreană

FUTSAL Echipa național de futsal a României Under 21 s-a impus în fața naționalei Ungariei în partida amicală disputată ieri, 20 octombrie.

FUTSAL Meciul a avut loc în Sala Polivalentă „Lascăr Pană” din Baia Mare.  Au participat peste 300 de spectatori.

România s-a impus în fața Ungariei cu scorul de 3-2. Scorul partidei a fost deschis de naționala României prin reușita lui Atilla Biro în minutul 24.

A urmat apoi un autogol înscris de Tamas Harmanti în minutul 29 al partidei. Confortul pe tabela de marcaj a fost adus de reușita lui Vlăduț Pavel în minutul 40 al partidei, tânărul marcând pentru 3-2.

Pentru naționala Ungariei au marcat Adam Vass în minutul 26 al partidei și Tamas Josza, în minutul 27.

Pentru naționala Under 21 a României, următoarea acțiune după cea din Baia Mare va fi la Varna, în 14 și 15 decembrie, acolo unde ”tricolorii” vor evolua în compania Bulgariei.

Lot naționala României: Filimon Raul (Clujana Cluj Napoca) și Bejenaru Cătălin (Dunărea Călărași) – portari, Csala Zsolt (City Tg. Mureș), Togan Răzvan (City Tg. Mureș), Kusmodi Tamas (City Tg. Mureș), Tamas Robert (City Tg. Mureș), Biro Attila (KS Odorheiu Secuiesc), Hadnagy Istvan (KS Odorheiu Secuiesc), Pavel Vlăduț (Spicom Sf. Gheorghe), Kanyo Szilard (Spicom Sf. Gheorghe), Gall Attila (KSE Tg. Secuiesc), Lepădatu George (B&A Sport Calcio Orte). Antrenor principal: Kacso Endre. Antrenor secund: Marius Parciu. Team manager: Valeriu Ioniță.