spot_img
AcasăNews AlertFOTBAL: ZILE DE FOC PENTRU MINAUR - Derby cu SCM Zalău, apoi...

FOTBAL: ZILE DE FOC PENTRU MINAUR – Derby cu SCM Zalău, apoi duel cu Politehnica Iași în 16-imile Cupei României

DISTRIBUIȚI

Sâmbătă, de la ora 17.00, stadionul “Viorel Mateianu” va fi gazda partidei dintre CS Minaur și SCM Zalău, din cadrul etapei a 4-a din Liga 3, seria 10. Intrarea este liberă, însă este bine să citiți condițiile de intrare în stadion postate joi, pe pagina de fb a clubului.

Este un meci derby pentru această serie, ambele echipe dorindu-și promovarea în Liga 2 la finele sezonului. Până acum, Minaur a dus toate etapele foarte bine, reușind trei victorii din tot atâtea meciului, în timp ce echipa din Zalău a pierdut surprinzător etapa trecută, pe teren propriu, cu Șimleu Silvaniei.

Lotul echipei SCM Zalău

  • Portari: Bogdan Miron, Andrei Pop, Tudor Mare
  • Jucători de câmp: Răzvan Dulap, Lorant Kis, Alin Mutu, Cristian Jalba, Florin Pop, Petru Ardelean, Mihai Onicaș, Mihai Forna, Mihai Petra, Florin Istrate, Raul Stanciu, Sebastian Culda, Sebastian Duma, Dănuț Cozma, Denis Cubaș, Cosmin Meșter, Dan Berci, Alexandru Sorian, Andrei Șumlea, Romaric Logon, Alexandru Jula, Sergiu Negruț, Andu Moisi, Sergiu Pop, Alexandru Nagy, Vadim Calugher
  • Marcatori în primele trei runde: Sergiu Negruț 4, Sergiu Pop 3, Andu Moisi 2, Cosmin Meșter 2, Dan Berci 2

Zalău și Minaur sunt echipele care au marcat cele mai multe goluri în primele trei etape din această serie. De la Minaur avem șapte marcatori: Ciprian Stanciu 3, Alin Văsălie 3, Viorel Chinde 1, Mircea Donca 1, Cosmin Berindea 1, Arthur Teut 1, Adrian Bura 1.

Clasament:

  1. Minaur Baia Mare – 9p (11-2) – 3
  2. CFR 2 Cluj-Napoca – 7p (5-2) – 3
  3. CA Oradea – 7p (5-3) – 3
  4. SCM Zalău – 6p (13-6) – 3
  5. Lotul Băile Felix – 6p (6-3) – 3
  6. Sportul Șimleu – 5p (3-2) – 3
  7. Luceafărul Oradea – 1p (1-8) – 3
  8. Progresul Șomcuta – 1p (2-11) – 3
  9. CSM Satu Mare – 0p (5-8) – 3
  10. Someșul Dej – 0p (3-9) – 3

Marți, 21 septembrie, de la ora 16:00, formația băimăreană va întâlni pe Politehnica Iași, echipă ce joacă acum în Liga a 2-a. Meciurile din 16-imile Cupei se vor disputa într-o singură manșă, pe terenul echipei mai slab cotate. 

Programul 16-imilor de finală (primele echipe sunt gazde)

  1. Universitatea Craiova – CFR Cluj-Napoca
  2. CS Minaur Baia Mare – Politehnica Iași
  3. CSM Slatina – Dunărea Călărași
  4. AFC Csikszereda Miercurea Ciuc – Chindia Târgoviște
  5. Ripensia Timișoara – Dinamo București
  6. Petrolul Ploiești – Univ. Craiova 1948
  7. CS Hunedoara – FCSB
  8. FC Argeș – FC Botoșani
  9. ACSO Filiași – UT Arad
  10. Unirea Slobozia -Politehnica Timișoara
  11. Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaș
  12. FC Buzău – Academica Clinceni
  13. Farul Constanța – Sepsi OSK Sf. Gheorghe
  14. Șomuz Fălticeni – FC Voluntari
  15. CS Mioveni – Rapid București
  16. CA Oradea – FC Hermannstadt

Sursă: Minaur.ro

Loading...
loading...

DISTRIBUIȚI

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.







TE-AR MAI PUTEA INTERESA