AcasăActualitateFOTBAL OLD BOYS - Unirea Seini a condus meciul, însă băimărenii de...

FOTBAL OLD BOYS – Unirea Seini a condus meciul, însă băimărenii de la Sport Team au egalat marcând patru goluri într-o repriză

FOTBAL OLD BOYS  Unirea Seini-Sport Team Baia Mare 4-4(3-0)Jucătorul Bogdan Bîrle, de la Sport Team, a marcat patru goluri.

Partida s-a disputat vineri 21.06.2019, pe terenul din Seini, cei de la Sport Team terminând meciul din nou cu un rezultat de egalitate, a-l patrulea din această stagiatură.În prima repriză, echipa din Baia Mare nu și-a găsit cadența, în apărare fiind o degringoladă totală, însă cu toate că au ratat două ocazii clare de a marca, până la pauză, au fost conduși cu 3-0, prin golurile marcate de Artur Crișan, Marian Câmpan și Ionuț Gherțan.

În partea a doua a meciului, băimărenii, „muștruluiți” bine de Ioan Marchiș, antrenorul echipei, reușesc să marcheze, trei goluri prin golgeterul echipei Bogdan Bîrle, „servit” foarte bine pe contraatac de către Rareș Pop-Popescu, Bogdan Trif și Cristian Bărbos, și astfel, scorul devine 3-3, min.75.Până la finalul jocului ambele echipe mai înscriu câte un gol, primii sunt gazdele, in min. 80, prin Nae Morariu, (4-3), iar oaspeții prin același Bogdan Bîrle, în min. 87, și astfel jocul se încheie în mod echitabil, în special pentru cei de la Sport Team.La finalul meciului, jucătorul Sergiu Fagi, de la Sport Team, a fost recompensat de către conducerea clubului, cu o diplomă, pentru înscrierea golului cu nr. 500, în contul echipei.(în meciul cu Independența Baia Mare).

Arbitrajul a fost asigurat de către Alexandru Bela, Adrian Mariș și Gabriel Pante.

Echipele:

Unirea Seini: Darian Foltoș, Bogdan Țentea, Laurențiu Cozma, Marius Boje, Costel Bura, Ovidiu Horotan, Adrian Câmpan, Alin Cioban, Marin Paizos, Ștefan Crăciun, Ionuț Gherțan, Vasile Czompa, Artur Crișan și Nae Morariu.

Antrenor Ștefan Crāciun.

Sport Team: Darius Mihuț, Edy Costin, Florin Frenț, Gheorghe Mateaș, Vasile Terec,  Marius Cardoș, Daniel Gheighiș, Marian Sabadâș, Mario Bela, Sergiu Fagi, Marius Hindli, Cristian Bărbos, Rareș Pop-Popescu, Gavrila Alin, Bogdan Trif, Florin Florea și Bogdan Bîrle.