AcasăEvenimentSportFOTBAL OLD-BOYS - Sport Team Baia Mare - Minerul Răzoare 2-2 (1-1)

FOTBAL OLD-BOYS – Sport Team Baia Mare – Minerul Răzoare 2-2 (1-1)

FOTBAL OLD-BOYS Miercuri, 23 august, a avut loc partida revanşă de fotbal old-boys dintre Sport Team şi Minerul Răzoare, în meciul anterior disputat în septembrie 2016 scorul fiind favorabil gazdelor care au învins pe terenul din Tg. Lăpuş cu 3-2.

Meciul s-a desfăşurat pe terenul de pe Valea Borcutului, excelent pregătit de administratorul acestuia, Vasile Dan.

Primii care deschid scorul sunt cei de la Sport Team, în minutul 23, prin Cristi Bărbos, după mai multe ocazii la poartă lui Ioan Berlingher.

În continuare jocul se desfăşoară pe contre, fiecare echipă ratând mai multe ocazii de a marca, însă cei doi portari, Edi Costin şi Ioan Berlingher, sunt la post.

Egalarea se produce în minutul 41, când cei de la Răzoare scapă pe contraatac şi Cătălin Ungur marchează pentru 1-1.

Repriza a două a fost din nou echilibrată, ambele echipa ratând câte 2-3 ocazii de a marca, scorul rămânând 1-1 până în minutul 78, când un apărător de la gazde comite fault în careu şi arbitrul Alexandru Bella acordă lovitură de la 11 metri, scorul devenind 1-2, în urma golului înscris de Ioan Berlingher.

Până la finalul meciului, cei care atacă mai mult sunt gazdele şi în minutul 88 reuşesc egalarea prin Bogdan Birle. Jocul se termină 2-2, rezultatul fiind echitabil.

Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bella, Paul Bujor şi Dan Hruşcă.

Echipele:

Sport Team: Edi Costin, Darius Mihuţ, Virgil Raţiu, Florin Frent, Sorin Bogman, Ştefan Costea, Daniel Gheighis, Vasile Maxim, Rareş Pop-Popescu, Ionuţ Pop, Cristian Bărbos, Bogdan Trif, Florin Florea şi Bogdan Birle. Antrenor Ioan Marchiş.

Minerul: Ioan Berlingher, Claudiu Bude, Gavril Pop, Ioan Heres, Dănuţ Sigheartau, Cornel Nodis, Cătălin Ungur, Andras Banyai, Valer Pop, Ionuţ Pop, Grigore Costenar, Nicolae Giurgiu, Nicolae Cosma şi Cătălin Pop. Antrenor Adrian Gabriel Fărcaş.