AcasăEvenimentSportFOTBAL OLD-BOYS - Sport Team Baia Mare a pierdut meciul cu Inter...

FOTBAL OLD-BOYS – Sport Team Baia Mare a pierdut meciul cu Inter 07 Sighet

FOTBAL OLD-BOYS La sfârşitul săptămânii trecute, pe terenul din satul Săsar s-a desfăşurat partida amicală dintre Sport Team Baia Mare şi Inter 07 Sighet, scor 5-7 (2-2).

FOTBAL OLD-BOYS Meciul a fost organizat ca revanşă la meciul de la Sighet, din octombrie 2015, când scorul a fost 4-3, tot pentru cei din Sighet.

Pe un teren foarte bun, cei care au dominat partida au fost oaspeţii, având în componenţă mai mulţi jucători cu experienţă (foşti divizionari Emil Dăncuş, Cosmin Marincean şi Teodor Ştefanca).

Astfel că în minutul 10 deschid scorul prin Andrei Stan, în urma unei nesincronizări a fundaşilor echipei gazdă, acesta şutează din 6 m în dreapta portarului Darius Mihuţ.

La câteva minute, echipa din Baia Mare reuşeşte egalarea prin Japo Lukacs, care şutează direct din preluare de la aproximativ 25 m, în urma unei centrări venită de pe partea stângă.

Oaspeţii revin din nou pe tabela de marcaj, prin golul înscris de Cosmin Marincean, care ,,croşetează” apărarea de la Sport Team şi în minutul 25 scorul devine 1-2.

În minutul 40, acelaşi jucător Japo Lukacs de la gazde reuşeşte egalarea după ce driblează tot ce se poate în apărarea oaspeţilor.(2-2)

În repriza a II-a, jucătorii de la Inter 07 Sighet controlează jocul în totalitate şi reuşesc în permanenţă să conducă pe tabela de marcaj la 2-3 goluri (marcatori Cosmin Coşa de două ori, Andrei Stan, Nechita Ţiplea şi Ioan Şuştic).

Cei de la Sport Team, cu doar două rezerve, reuşesc doar să reducă proporţiile scorului, marcând şi ei de trei ori prin acelaşi Japo Lukacs, Andrei Pop şi Florin Florea, scor final 5-7. Jocul a fost arbitrat de către Alexandru Bella, Cătălin Erdei şi Paul Bujor.

Echipele:

Sport Team: Darius Mihuţ, Daniel Gheighiş, Daniel Chendrean, Vasile Terec, Virgil Raţiu, Andrei Pop, Daniel Lupuţi, Rareş Pop-Popescu, Sergiu Fagi, Cristian Bărbos, Japo Lukacs, Florin Florea, Edi Costin şi Ioan Marchiş.

Inter 07 Sighet: Vasile Moldovan, Gheorghe Stan, Emil Dăncuş, Cosmin Coşa, Iulian Lavruc, Daniel Cvasciuc, Petre Stan, Teodor Ştefanca, Vlad Bogdan, Ioan Şuştic, Cosmin Marincean, Gheorghe Michnea, Andrei Stan, Nechita Ţiplea, Alexandru Ivasuc, Ionuţ Şuştic şi Florin Pop.