AcasăEvenimentSportFotbal. Old Boys. Sport Team Baia Mare - Dinamic Groși 7-5 (3-3)

Fotbal. Old Boys. Sport Team Baia Mare – Dinamic Groși 7-5 (3-3)

Vineri 26 iunie 2015, de la orele 18.00, pe terenul din Groşi, s-a desfăşurat partida amicală de fotbal revanşă(în primul meci 6-6) dintre  Sport Team Baia Mare şi echipa din localitate Dinamic.

Meciul a început în nota de dominare a echipei gazdă care deschide scorul relativ repede prin Remus Varga, care şutează puternic de la aproximativ 15 m. în dreapta portarului Ionuţ Pustai(1-0, min 5)

Imediat, la o gafă a portarului echipei gazdă,Sergiu Man, oaspeţii reuşesc să egaleze prin Ionuţ Pop(1-1), iar câteva minute mai târziu preiau conducerea prin Bogdan Trif, care şutează de la marginea suprafeţei de pedeapsă lângă bara din dreapta aceluiaşi portar Sergiu Man.(2-1, min 20).

În min 28, fundaşul Vasile Terec îl faultează în suprafaţa de pedeapsă pe un atacant de la gazde, iar Gabriel Bolte înscrie de la 11 m. şi readuce egalarea.(2-2).

Până la pauză ambele echipe mai înscriu câte o dată, primii sunt cei de la Sport Team , prin Bogdan Bîrle-din 11 m., iar gazdele din nou prin Remus Varga, astfel că prima repriză se termină la egalitate 3-3.

După reluarea jocului, ambele echipe joacă deschis şi ocaziile se repetă la ambele porţi, însă experienţa unor jucători de la Sport Team, la mijloc Rareş Pop-Popescu şi Japo Lukacs, iar în atac Bogdan Bîrle, care revine la echipă după o accidentare mai lungă, fac ca scorul final să fie în favoarea echipei din Baia Mare, care reuşeşte victoria cu 7-5, prin golurile marcate în a doua repriză de Japo Lukacs şi Bogdan Bîrle-3, respectiv Flaviu Firisan şi Remus Varga.

Arbitrajul a fost asigurat de către Cătălin Oţet, Şerban Grad şi Florin Bozga.

Echipele

Sport Team: Ionuţ Pustai, Marius Maghear, Vasile Terec, Kgadim Serigne Der, Cristian Măgurean, Ionuţ Pop, Japo Lukacs, Rareş Pop-Popescu, Florin Florea, Bogdan Trif şi Bogdan Bîrle. Au mai evoluat Teofil Bogman şi Ioan Marchiş.

Dinamic Groşi: Sergiu Man, Robert Lăcătuş, Gheorghe Zoicaş, Gabriel Prelucan, Marius Herţeg, Gabriel Bolte, Andrei Lăcătuş, Remus Varga, Flaviu Firisan, Cristian Bora şi Florin Bora. Au mai evoluat:Paul Pop şi Bogdan Metz.