AcasăEvenimentSportFotbal old-boys. Reladi Cavnic - Sport Team Baia Mare 1-4 (0-3)

Fotbal old-boys. Reladi Cavnic – Sport Team Baia Mare 1-4 (0-3)

La sfârşitul săptămânii trecute, echipa de fotbal old-boys Sport Team din Baia Mare, s-a deplasat la Cavnic pentru un meci amical cu echipa din localitate Reladi Cavnic. Meciul a fos dominat în totalitate de cei din Baia Mare, aceştia fiind mai bine organizaţi în teren şi cu  mijlocaşul Khadim Serigne în mare formă.
Primul gol s-a marcat de către oaspeţi în min 12 prin Bogdan Bîrle, în urma unui contraatac. (0-1)
În continuare echipa din Baia Mare mai înscrie de două ori prin Petru Flontaş, în minutele 20 şi 32 (0-3), scor cu care se încheie prima repriză.
După reluarea jocului echipa oaspete mai reduce din ,,motoare,, şi încearcă să menţină rezultatul, însă la o bâlbâială a apărării echipei din Cavnic, în minutul 65 se trezesc cu un autogol a jucătorului Alexandru Vereş şi scorul devine 0-4.
Pe fondul relaxării echipei din Baia Mare, gazdele reuşesc golul de onoare în minutul 85 prin Cristian Deac, care pe fondul schimbării portarului titular de la Sport Team, Eduard Costin(accidentat) reuşeşte să înscrie pe lângă jucătorul devenit portar, Daniel Chendrean şi astfel scorul final devine 1-4.
Arbitrajul a fost asigurat de către Malvin Karpacs, Cristiaan Deac şi Luigi Huianu.
Echipele:
Reladi Cavnic: Bobi Chira, Răzvan Medrea, Marcel Daubner, Dan Miclea, Dan Daniel, Alexandru Vereş, Eduard Ksatlos, Emanuel Varga, Mihai Znacom, Radu Iman şi Lorand Costinar. Au mai jucat: Ionică Pop, Aurelian Costenar, Liviu Puţ, Alexandru Pop şi Cristian Deac.
Sport Team: Eduard Costin, Daniel Lupuţi, Vasile Terec, Tinu Bogman, Daniel Chendrean, Florin Florea, Cristian Bărbos, Khadim Serigne, Andrei Ionuţ Pop, Petru Flontaş şi Bogdan Bîrle. Au mai evoluat: Marius Ponde şi Nicolae Rai.