AcasăEvenimentSportFotbal. Old-boys. Meci amical: Viitorul Gardani - Sport Team Baia Mare 3-5...

Fotbal. Old-boys. Meci amical: Viitorul Gardani – Sport Team Baia Mare 3-5 (1-4)

Vineri 21septembrie 2013, de la orele 18.00, pe terenul din Gardani s-a desfasurat partida amicala de fotbal old-boys dintre echipele  Viitorul din localitate si echipa baimareana Sport Team.
Scorul a fost deschis foarte repede de catre echipa vizitatoare in min 10 prin Cristian Barbos, iar dupa marcarea golului echipa din Baia Mare a dominat repriza intai si pana la pauza au mai inscris de 3 ori prin Florin Florea, Alin Gavrila si Norby Szopko.Gazdele reusesc totusi sa marcheze in min. 40 prin Vlad Dumitras si scorul la pauza se termina 1-4.
Dupa reluarea jocului echipa Sport Team reduce ,,motoarele ,, si gazdele reusesc sa inscrie doua goluri in min. 56 si 70, prin Marius Rogojan si Nelu Dragos, ambele prin suturi de la aproximativ 20 metri, portarul Rares Pop-Popescu de la oaspeti fiind spectator.(3-4)
Pana la finalul jocului echipa din Gardani alearga dupa egalare si irosesc cateva ocazii de a marca insa contrar cursului jocului, in urma unui autogol a lui George Pop, cei din Baia Mare isi majoreaza scorul la 3-5, scor cu care se incheie meciul.
Arbitrajul a fost asigurat de catre Sergiu Rus, Iulia Botis si Gabriel Erdei.
Echipele:
Viitorul Gardani: Dani Ardelean, Ionut Ardelean, George Pop, Mircea Sabau, Gabi Dumitras, Dani Dragos, Nelu Dragos, Mihaita Dunca, Mircea Dumitras, Dan Botis, Flaviu Dumitras, Vasile Piron, Vlad Dumitras, Cosmin Babas, Nelu Pop, Marius Rogojan, Gheorghe Piron si Stefan Ardelean.
Sport Team: Daniel Lupse, Florea Florin, Cristi Magurean, Vasile Terec, Ionut Pop, Daniel Luputi, Bogdan Birle, Bogdan Trif, Alin Gavrila, Norby Szopko, Cristian Barbos, Rares Pop-Popescu, Alexandru Mihalka, Florin Miclaus, Ioan Marchis, Adi Costin si Edy Costin.
Echipa din Baia Mare felicita echipa gazda pentru modul de organizare a meciului si pentru acordarea diplomei,  jocul considerandu-se ca o cupa a prieteniei.