AcasăEvenimentSportFotbal, old-boys, meci amical. Unirea Seini - Sport Team Baia Mare 2-3(1-3)

Fotbal, old-boys, meci amical. Unirea Seini – Sport Team Baia Mare 2-3(1-3)

Saptamâna trecută pe terenul din Seini s-a desfăşurat partida amicală revanşă de fotbal old-boys, dintre Unirea Seini şi Sport Team Baia Mare, scor final 2-3, la pauză 1-3.
Meciul a fost dominat prima repriză de către cei din Baia Mare care după primele zece minute reuşesc să deschidă scorul pe contraatac, prin Bogdan Bîrle, acesta primind o pasă în adâncime de la Rareş Pop-Popescu( 0-1).
La doar câteva minute, acelaşi Bogdan Bîrle reuşeşte dubla, în urma unei erori a apărării echipei gazdă, acesta depăşeşte uşor un jucător seinean şi şutează de la aprox.10 metri pe lângă portarul Raul Jurje. (0-2)
La acest scor echipa gazdă operează câteva schimbări de jucători şi începe să atace în mod susţinut pentru a reduce din handicap, reuşind să obţină o lovitură de pedeapsă, corect acordată de arbitrul Alexandru Bella, iar cel care marchează pentru 1-2 fiind Bogdan Boitor.
În ultimul minut al primei reprize, echipa oaspete beneficiază de o lovitură liberă de la marginea suprafeţei de pedeapsă, lateral dreapta, bine executată de Cristian Măgurean, iar Alain Serge cu capul, reuşeşte să majoreze scorul la 1-3.
După reluarea jocului, echipa din Seini domina în mare parte jocul şi în minutul 65 reuşeşte să reducă scorul la 2-3 prin Adrian Câmpan, care la o bâlbâială a apărării echipei oaspete, şutează de la marginea suprafeţei de poartă, în dreapta portarului Edy Costin.Până la finalul jocului echipa din Seini a mai ratat două ocazii clare de a marca, însă meciul s-a încheiat cu victoria echipei Sport Team, luându-şi revanşa după ce în august 2013, scorul a fost 3-1 în favoarea echipei gazdă.
Arbitrajul a fost asigurat de către:Alexandru Bella, Cristian Gheighiş şi Ştefan Mezei.
Echipele:
Unirea Seini:Raul Jurje, Nicolae Boitor, Bogdan Centea, Călin Crăciun, Ştefan Crăciun, Adrian Cîmpan, Ionuţ Gherţan, Marin Paizoş, Raul Bărbuş şi Arthur Crişan.Au mai evoluat:Marius Morariu, Alin Cioban, Bogdan Boitor, Vasile Jurje, Iulian Horvat, David Muscan, Marius Dorca, Călin Istrate şi Neluţu Cărăuşan.
C.S. Sport Team Baia Mare:Edy Costin, Marius Maghear, Cristian Măgurean, Vasile Terec, Alain Serge, Rareş Pop-Popescu, Daniel Gheighiş, Ionuţ Andrei Pop,  Bogdan Trif, Florin Florea şi Bogdan Bîrle.Au mai evoluat:Alin Gavrilă şi Ioan Marchiş.