AcasăEvenimentSportFotbal old-boys. Meci amical. Unirea Seini - Sport Team Baia Mare 1-2(1-1)

Fotbal old-boys. Meci amical. Unirea Seini – Sport Team Baia Mare 1-2(1-1)

Vineri 16.11.2012, de la orele 15.30, pe terenul din Seini, s-a desfăşurat partida amicală de fotbal old-boys, dintre echipa din localitate Unirea şi Sport Team Baia Mare, rezultat 1-2, la pauză 1-1. Meciul a început în nota de dominare a echipei din Baia Mare, care în min. 7 reuşeşte să deschidă scorul prin Alin Gavrilă.Acesta primeşte o pasă lungă de aprox. 30 metri de la Sorin Bozântan, la marginea careului de 16 m., de unde după un driblihg scurt la fundaşul dreapta al echipei gazdă, şutează plasat în colţul lung al porţii apărate de Darian Foltoş.(0-1)

Până la finalul primei reprize, jocul se echilibrează şi cei care înscriu sunt gazdele în min 30, prin Artur Crişan care speculează un culoar printre fundaşii echipei Sport Team şi şutează de la aprox. 10 metri pe lânga portarul Daniel Gîrda.(1-1)

Repriza a doua se dipută din nou prin dominarea echipei din Baia Mare, care după mai multe ratări doar cu portarul, de către Bogdan Bîrle şi Bogdan Trif, acesta din urmă reuşeşte să înscrie golul victoriei în min. 70, când primeşte o centrare de la Daniel Lupuţi şi şutează puternic din careul de 6 metri, în colţul scurt al porţii echipei gazdă.(1-2)

Arbitrajul a fost asigurat de: David Pojar, Florin Bumb şi Mihai Popan.

Echipele:

Unirea Seini: Darian Foltoş, Ciprian Avram, Nicolae Boitor, Mircea Patovan, Ovidiu Horotan, Dorin Oană, Adrian Câmpan, Ştefan Crăciun, Costin Bura, Artur Crişan şi Francisc Debreczeni. Au mai jucat: Nicolae Mureşan şi Adrian Lucaci.

Sport Team: Daniel Gârda, Daniel Lupşe, Cristian Bogdan, Vasile Terec, Daniel Gheighiş, Bogdan Trif, Daniel Lupuţi, Sorin Bozântan, Cristian Bărbos, Gavrilă Alin şi Norby Szopko. Au mai jucat:Bogdan Bîrle, Alexandru Dobai, Adrian Costin şi Ioan Marchiş.