AcasăEvenimentSportFotbal. Old-boys - meci amical: Sport Team - Vital SA Baia Mare...

Fotbal. Old-boys – meci amical: Sport Team – Vital SA Baia Mare 2-0(2-0)

Joi 27.09.2012, de la orele 17.30 pe terenul din Tautii Magheraus, s-a desfasurat partida amicala de fotbal old-boys dintre Sport Team si S.C. Vital S.A. Baia Mare, scor final 2-0. Meciul a inceput in nota de dominare a echipei Sport Team care inscrie in min 10 prin Rares Pop Popescu, care suteaza de la marginea careului de 16 metri in urma unei pase primite de la Daniel Gheighis, dupa o incursiune pe partea stanga a terenului.
In continuare tot cei de la Sport Team domina jocul si reusesc sa inscrie din nou in min. 35 prin acelasi Rares Pop Popescu in urma unui sut puternic de la aproximativ 20 metri, in dreapta portarului Marian Marius, scor cu care se incheie prima repriza si care ramane acelasi pana la finalul meciului.Tot in prima repriza mai rateaza majorarea scorului Bogdan Trif, Gavrila Alin si Norby  Szopko.
In repriza secunda cei de la Vital au echilibrat jocul si pe fondul unor schimbari effectuate de echipa gazda, insa n-au reusit sa inscrie, avand doar o singura ocazie mai clara de a marca.
Arbitrajul a fost asigurat de Csaba Mezei, Vlad Onet si Marinel Pop.
Inainte de inceperea meciului noul sponsor al echipei Sport Team, Flaviu Nicoara din Valea Chioarului, a predat echipei un set de echipament galben-albastru, ocazie cu care conducerea i-a adus multumiri oferindu-i o diploma si un fanion.
Echipele:
Sport Team:Radu Pustai, Daniel Gheighis, Vasile Terec, Sorin Bozantan, Daniel Lupse, Cristian Barbos, Rares Pop Popescu, Daniel Luputi, Costin Andrei, Norby Szopko si Bogdan Trif.Au mai jucat:Gavrila Alin, Alexandru Mihalka, Ioan Mihalka, Alexandru Dobai, Florin Miclaus, Adrian Costin si Ioan Marchis.

S.C. Vital S.A.: Marian Marius, Bodea Bogdan, Manolache Adrian, Ciuclan Sabin, Rus Lica, Brandusan Romi, Cristea Cristian, Morar Vasile, Mihut Cristian, Morocos Cristian, Zete Ovidiu.Au mai jucat: Barlea Cristian, Deac Robert, Mihut Marcel si Ionescu Dan.