AcasăEvenimentSportFotbal. Old Boys. Meci amical. Sport Team - Haiducii Baia Mare 6-5...

Fotbal. Old Boys. Meci amical. Sport Team – Haiducii Baia Mare 6-5 (3-2)

Vineri 07 noiembrie 2014, de la orele 15.30, pe terenul din Tăuţii Măgherauş, s-a disputat partida amicală de fotbal old-boys dintre Sport Team Baia Mare şi mai noua echipă Haiducii Baia Mare, care doreşte să intre în peisajul fotbalistic old-boys băimărean.

Meciul s-a disputant în prima repriză în nota de dominare a echipei Sport Team, care marchează  în minutele  5 şi 15 prin Bogdan Bîrle(2-0), iar la o bâlbâială a apărării haiducilor scorul se majorează în min. 32, la 3-0, prin autogolul lui Dorin Oană.

La acest scor, în cadrul echipei gazdă intervine o relaxare în joc şi cei de la Haiducii, reuşesc să marcheze pe contraatac, prin Gheorghe Tomoiagă şi Liviu Grozavu(3-2), scor cu care se termină prima repriză.

După reluarea jocului în ambele echipe intervin schimbări de jucători şi jocul se desfăşoară ,,pe contre,, cele două echipe reuşind să înscrie, prin Florin Florea-Sport Team(4-2),după care cei de la Haiducii de două ori prin Bartolomeu Vakon(4-3) şi Daniel Pustai(4-4, min. 70, după ce execută foarte bine o lovitură liberă de la aproximativ 25 m.).

După egalitatea de pe tabela de marcaj, echipa gazdă ,,apasă pe acceleraţie,, şi reuşeşte doar în 5 minute să marcheze de două ori prin Gavrilă Alin şi Bogdan Bîrle ducând scorul la 6-4, în min. 80.

Până la finalul jocului echipa oaspete reuşeşte să reducă din handicap prin golul marcat de Bogdan Marchiş, care şutează puternic de la 17 m, în dreapta portarului  echipei gazdă.(6-5), scor cu care se termină partida.

Arbitrajul la centru a fost asigurat de Nicolae Maticu, care a reuşit singur să conducă partida fără niciun incident.

Echipele:

Sport Team: Ioan Marchiş, Daniel Gheighiş, Alain Serge, Marius Maghear, Cristian Măgurean, Cristian Bărbos, Daniel Lupuţi, Rareş Pop-Popescu, Adam Lucaci, Bogdan Trif şi Bogdan Bîrle. Au mai evoluat: Alin Gavrilă, Florin Bărbos, Daniel Chendrean şi Florin Florea.

Haiducii: Daniel Pustai, Damian Horaţiu, Dorin Oană, Bobi Sabou, Ciprian Coste, Bogdan Marchiş, Liviu Grozavu, Gheorghe Tomoiagă, Bartolomeu Vakon, Daniel Onaci şi Alexandru Luchenciuc. Au mai evoluat: Alexandru Ivasuc, Dorin Rus, Marius Eftimie şi Cosmin Chioran.