AcasăEvenimentSportFotbal old boys. Meci amical: Sport Team Baia Mare - Reladi Cavnic...

Fotbal old boys. Meci amical: Sport Team Baia Mare – Reladi Cavnic 4-1 (1-0)

Vineri 06 septembrie 2013, de la orele 18.30, pe terenul din Recea s-a desfasurat partida amicala de fotbal old boys dintre echipele Sport Team si Reladi Cavnic, meciul fiind revansa dupa meciul de la Cavnic, castigat de baimareni cu scorul de 5-1.
 Prima repriza s-a desfasurat sub semnul echilibrului, ambele echipe avand cate 2-3 ocazii de a marca, insa cei care inscriu in min. 32 sunt gazdele prin Alin Gavrila, care trage puternic de la aproximativ 15 m. spre poarta aparata de Adrian Sitar, mingea fiind deviata in gol de un aparator.Dupa cateva minute oaspetii reclama o lovitura de la 11 metri, insa arbitrul Madalin Bumb nu acorda lovitura de pedeapsa, astfel  scorul la finalul primei reprize ramane  1-0.
Dupa reluarea jocului, echipa baimareana preseaza tot mai mult spre poarta adversa si reuseste in min. 56 sa inscrie din nou prin Alin Gavrila, care lobeaza o minge peste portarul oaspete, ce iesise la cativa metri din poarta(2-0).
In continuare tot gazdele sunt cele care inscriu de doua ori prin Bogdan Birle in min. 70(golul cu nr. 100 pentru echipa Sport Team) si min. 78, iar pana la finalul jocului oaspetii au ,,alergat,, dupa golul de onoare pe care il reusesc in min 89 prin Dorel Hoban si meciul se incheie 4-1.
Arbitrajul a fost asigurat de catre: Madalin Bumb, Sergiu Rus si Sergiu Lucaciu.
Echipele:
Sport Team: Daniel Garda, Daniel Lupse, Vasile Terec, Cristian Magurean, Daniel Gheighis, Ioan Marchis, Bogdan Birle, Ionut Pop, Cristian Barbos, Alin Gavrila si Norby Szopko. Au mai Jucat: Bogdan Trif, Florin Florea si Eduard Costin.
Reladi Cavnic: Adrian Sitar, Cristian Ghiorfi, Dan Daniel, Olimpiu Ciolpan, Alin Man, Ioan Ponde, Radu Iman, Alexandru Veres, Ionica Rus, Aurelian Costenar si Emanuel Varga. Au mai jucat: Daniel Miclea, Dorel Hoban si Vasile Miclea.