AcasăEvenimentSportFotbal old-boys, meci amical. Sport Team Baia Mare - Armatura Zalau 4-0...

Fotbal old-boys, meci amical. Sport Team Baia Mare – Armatura Zalau 4-0 (0-0)

Pe stadionul Viorel Mateianu din Baia Mare a avut loc vineri 18 octombrie 2013, o partida interesantă de fotbal old-boys dintre Sport Team Baia Mare si fosta echipă de liga a II-a Armătura Zalău, meciul încheindu-se 4-0, după ce la pauză a fost 0-0. În prima repriză echipa din Zalău a demonstrat un adevărat fotbal, reuşind să nu primească gol, toţi jucătorii fiind cu experienţă, deşi vârsta acestora era cu mult mai mare decât cea a băimărenilor.
Astfel, în primele 45 minute, ambele echipe au jucat un fotbal plăcut cu un plus la ocazii pentru Sport Team care ratează două oportunităţi de a marca prin Norby Szopko şi Alin Gavrilă, însă în poarta oaspeţilor s-a aflat experimentatul Călin Pop care a apărat foarte bine cele două şuturi, ambele de la o distanţă de 15-20 metri.
După pauză, echipei din Zalău i se termină ,,benzina,, iar echipa din Baia Mare profită de acest lucru şi înscrie primul gol în minutul 55 prin Rareş Pop-Popescu, care urmăreşte o minge transmisă în adâncime de către Cristian Bogdan, o interceptează pe contraatac şi singur cu portarul trimite în poarta apărată de Ioan Cătană.(1-0).
După înscrierea golului, echipa din Baia Mare controlează în totalitate jocul şi înscrie din nou prin Bogdan Bîrle în min. 67, Alin Gavrilă în min. 72 şi Rareş Pop-Popescu în min. 78(4-0).Echipa din Zalău ratează înscrierea golului de onoare în min. 83, când Grigore Păşcuţă şutează foarte puternic de la aproximativ 15 metri, în stânga portarului Eduard Costin, însă acesta deviază mingea foarte bine în corner.
Arbitrajul a fost asigurat de către Attila Antal, Nicolae Maticu şi Cristian Gheighiş.
Echipele:
Sport Team: Daniel Gârda, Daniel Lupşe, Vasile Terec, Cristian Măgurean, Daniel Gheighiş,Bogdan Trif, Bogdan Bîrle, Andrei Pop, Cristian Bărbos, Alin Gavrilă şi Norby Szopko. Au mai evoluat: Rareş Pop-Popescu, Cristian Bogdan, Ioan Mihalka, Ioan Marchiş şi Eduard Costin.
Armătura Zalău: Călin Pop, Mihai Bumbuţ, Sorin Chifa, Vasile Stâncel, Vasile Gavriş, Alexandru Tamba, Ioan Meleg, Grigore Păşcuţă, Vasile Mureşan, Silviu Sebeni şi Alexandru Munteanu. Au mai evoluat: Ioan Cătană, Remus Filip, Jean Chiş, Gheorghe Olaru şi Cristian Olaru.