AcasăEvenimentSportFotbal. Old-boys, meci amical: Spicul Ardusat - Sport Team Baia Mare 6-8...

Fotbal. Old-boys, meci amical: Spicul Ardusat – Sport Team Baia Mare 6-8 (3-6)

Vineri 28.03.2014, de la orele 16.00, pe terenul din Ardusat echipa de fotbal Old-boys Sport Team Baia Mare a disputant  primul meci pe teren mare din acest an, cu echipa din localitate.

Meciul a inceput in nota de dominare a echipei gazda care in primele 10 minute reuseste sa inscrie de doua ori in poarta aparata de Edy Costin, prin Bogdan Corb si Marius Pop, apararea echipei oaspete fiind depasita.

Dupa aceste  doua goluri, echipa Sport Team se trezeste la realitate si imediat inscrie de doua ori prin Bogdan Birle, foarte bine ,,servit,, pe contraatac de catre Rares Pop-Popescu, egaland astfel la 2-2.

De la acest scor meciul se disputa pe contre si pana la pauza se mai inscriu 5 goluri, unul de catre echipa gazda prin acelasi Marius Pop si 4 de cei de la Sport Team prin Cristian Barbos, Alin Gavrila, Rares Pop-Popescu si Bogdan Birle, prima repriza incheindu-se 3-6.

Dupa pauza, jocul se desfasoara in acelasi ritm cu un plus pentru gazde care reusesc sa inscrie de trei ori prin Bogdan Corb, Cris Pop si Marius Pop( din 11 m), iar oaspetii inscriu si ei in urma a doua contraatacuri prin Bogdan Birle, in urma unei pase foarte buna primita de la Vasile Terec si prin Bogdan Trif care scapa singur de la mijlocul terenului si-l invinge pe portarul Florin Bumb, astfel meciul se incheie 6-8.

Echipele

Spicul Ardusat: Dani Corui, Marin Barbul, Calin Span, Radu Sorian, Ovidiu Mugur, Raul Nechita, Dani Gherghesan, Serigne Khadim, Marius Pop, Cris Pop.Au mai evoluat Florin Bumb si Florin Muresan care este si antrenorul echipei.

Sport Team: Edy Costin, Daniel Lupse, Vasile Terec, Cristian Magurean, Florin Florea, Cristian Barbos, Ionut Pop, Rares Pop-Popescu, Bogdan Trif, Gavrila Alin si Bogdan Birle.Au mai evoluat: Ioan Marchis, Ioan Mihalka si Daniel Gheighis.Antrenor Ioan Marchis.

Dupa acest meci, lotul echipei Sport Team va avea in component si pe jucatorul senegalez Serigne Khadim, care in prezent este cazat la Centrul de Refugiati Somcuta Mare.

Arbitrajul a fost asigurat de catre Mihai Popan, Vasile Varga si Vasile Cirt.