AcasăEvenimentSportFotbal. Old-boys. Meci amical: Penitenciarul Baia Mare - Sport Team Baia Mare...

Fotbal. Old-boys. Meci amical: Penitenciarul Baia Mare – Sport Team Baia Mare 3-1 (1-1)

Vineri 04 aprilie 2014, de la orele 17.00, pe terenul din Mocira echipa de fotbal Old-boys Sport Team Baia Mare a disputant  al doilea meci amical din acest an, in compania echipei Penitenciarul Baia Mare.
De aceasta data, echipa Sport Team, fara un jucator de baza Rares Pop-Popescu, n-a mai reusit sa tina piept mai tinerilor jucatori din componenta echipei penitenciarului, alcatuita dintr-o selectionata din mai multi jucatori de liga a IV si a V-a .
Cu toate acestea echipa care deschide scorul este Sport Team, prin Bogdan Birle, care in minutul 10 scapa pe contraatac si inscrie (0-1), jucator care in urmatoarele minute mai rateaza singur cu portarul de trei ori.
In minutul 30, la o respingere a mingii de catre apararea echipei Sport Team, jucatorul Viorel Chinde de la gazde reuseste sa aduca egalarea prinr-un sut puternic din ,,vole,, de la aproximativ 20 metri, in coltul lung al portarului Edy Costin.(1-1).
Dupa pauza echipa penitenciarului reuseste sa se mobilizeze in aparare si ocaziile pentru Sport Tean se reduc considerabil, iar in replica aceasta inscrie prin Vladut Schiop in min. 50 si acelasi Viorel Chinde in min. 60,(3-1). Pana la finalul jocului s-a jucat pe contre, singura ocazie de gol care a iesit in evidenta a fost a noului component al echipei Sport Team, Khadim Serigne, in min.75.
Echipele
Penitenciarul Baia Mare: Ioan Terite, Iulian Tiple, Vladut Schiop, Virgil RatiuTeofil Bogman, Norbert Petruska, Cosmin Cimpian, Ciprian Muresan, Stefan Hritac, si Stefan Coste. Au mai jucat: Marius Barbus si Robert Petrusan. Antrenor: Augustin Gros.
Sport Team: Edy Costin, Daniel Lupse, Vasile Terec, Cristian Magurean, Florin Florea, Cristian Barbos, Ionut Pop, Khadim Serigne, Daniel Luputi, Bogdan Trif  si Bogdan Birle. Au mai evoluat: Florin Miclaus, Ioan Marchis, Alexandru  Mihalka si Alin Ratiu. Antrenor: Ioan Marchis.
Arbitrajul a fost asigurat de catre David Pojar, Daiana Lung si Stefan Mezei.