AcasăEvenimentSportFotbal old-boys. Meci amical: CS Unirea Sasar - Sport Team Baia Mare...

Fotbal old-boys. Meci amical: CS Unirea Sasar – Sport Team Baia Mare 2-2 (0-0)

Saptamana trecuta, pe terenul din satul Sasar, s-a desfasurat partida amicala dintre CS Unirea din localitate, echipa nou infiintata si inscrisa in Liga V-a si Sport Team Baia Mare.

Meciul s-a desfasurat in prima repriza sub semnul echilibrului, ambele echipe ratand ocazii clare de a marca, scorul la pauza fiind egal 0-0.
Dupa reluarea jocului, cei care inscriu in min. 54 sunt gazdele prin Roland Moldovan, care  patrunde  pe partea dreapta si  inscrie in  poarta aparata de Daniel Garda.
In min. 65 oaspetii beneficiaza de o lovitura de la 11 m., Andrei Costin rateaza, insa Norby Szopko aduce egalarea (1-1), la numai 3 minute de la ratarea loviturii de catre coechiperul sau.
La acest scor ambele echipe incearca sa inscrie pentru a obtine victoria si reusesc pe rand in min. 73 prin Flaviu Rujen de la CS Unirea si min. 78 prin Cristian Bogdan de la Sport Team, meciul terminandu-se la egalitate (2-2)
Arbitrajul a fost asigurat de catre: Madalin Bumb, Sergiu Rus si Vlad Maior.
C.S. Unirea Sasar: Cristian Moldovan, Radu Nemes, Marius Muresan, Madalin Silaghi, Daniel Florian, Ciprian Miclaus, Raul Gliga, Roland Moldovan, Denis Pop, Daniel Banu si Flaviu Rujen. Au mai jucat: Alin Muresan, Rares Silaghi, Nicolas Turc si Darius Ghisa.
Sport Team: Daniel Garda, Daniel Lupse, Vasile Terec, Cristian Magurean, Adi Costin, Florin Florea, Cristian Bogdan, Andrei Costin, Ioan Marchis, Alin Gavrila si Norby Szopko. Au mai jucat: Rares Pop Popescu, Bogdan Trif si Eduard Costin.