AcasăEvenimentSportFotbal old-boys, meci amical. C.S. Sporting Old-boys Recea - Sport Team Baia...

Fotbal old-boys, meci amical. C.S. Sporting Old-boys Recea – Sport Team Baia Mare 2-2 (1-0)

Săptămâna trecută pe terenul din Mocira s-a disputat partida amicală de fotbal old-boys dintre C.S. Sporting Recea şi Sport Team Baia Mare, meciul fiind revanşa din primăvară când echipa băimăreană a învins cu scorul de 5-2.
Meciul a fost echilibrat pe tot parcursul desfăşurării acestuia, însă gazdele sunt cele care profită de unele greşeli ale echipei oaspete şi în urma unei lovituri libere de la aproximativ 20 m, executată foarte bine de Cristian Vasc, portarul băimărean respinge în faţă şi Călin Popan fiind pe fază, înscrie din 6 metri.(1-0).
Până la pauză se joacă pe ,,contre,, şi ambele echipe ratează mai multe ocazii de a marca, însă scorul ramâne nemodificat.
După reluarea jocului, ambele echipe ratează mai multe oportunităţi de a înscrie, însă pe o greşeală în apărare, a fundaşului băimărean Vasile Terec, acelaşi atacant de la gazde Călin Popan, ,,îi fură,, mingea şi înscrie pentru 2-0, min 72.
La acest scor echipa din Baia Mare  revine bine în joc, presează pentru a înscrie şi reuşeşte spectaculos în urma a două lovituri libere, prin Bogdan Bîrle care marchează de două ori cu capul şi restabileşte egalitateea în minutele 80 şi 89, meciul terminându-se  2-2.
Arbitrajul a fost asigurat de către Alexandru Bella, Alexandra Marian şi Vasile Botoş.
Echipele:
C.S. Sporting Old-boys Recea:Dodo Prodan, Gheorghe Gherasim, Mircea Gherman, Călin Sabău, Marian Sabadâş, Viorel Roman, Cristian Vasc, Mihai Şerban, Daniel Stan, Călin Popan şi Alin Cuc.Au mai evoluat:Cosmin Balaj, Marius Bode, Gheorghe Muscă şi Vasile Ciznădie.
C.S. Sport Team Baia Mare:Edy Costin, Ionuţ Şimon, Daniel Chendrean, Vasile Terec, Alain Serge, Ioan Mihalka, Rareş Pop-Popescu, Cristian Bărbos, Florin Florea, Bogdan Trif şi Bogdan Bîrle.Au mai evoluat:Alexandru Luchenciuc, Daniel Lupuţi şi Ioan Marchiş.