AcasăEvenimentSportFotbal old-boys, meci amical: AS Comuna Recea - Sport Team Baia Mare...

Fotbal old-boys, meci amical: AS Comuna Recea – Sport Team Baia Mare 2-5 (0-3)

Vineri 23 mai 2014, de la orele 18.30, pe terenul din Mocira a avut loc partida amicală de fotbal old-boys dintre echipele A.S. Comuna Recea şi Sport Team Baia Mare, scorul la final fiind 2-5, la pauză 0-3. Scorul a fost deschis repede, în min. 12  prin Bogdan Bîrle de la Sport Team, care a fost foarte bine angajat pe contraatac de către Daniel Lupuţi (0-1). După acest gol, echipa oaspete controlează mai bine jocul şi până la pauză mai marchează de două ori prin  acelaşi Bogdan Bîrle(0-3).

În a doua repriza echipa gazdă revine foarte bine în joc şi reuşeşte să reducă din handicap în minutul 50 prin Eugen Becsi, după o pasă foarte bună în careu, primită de la Viorel Roman(1-3).

Din acel minut, ambele echipe joacă pe contre cu mai multe ratări la ambele porţi prin Bogdan Petruş, Viorel Roman şi Alin Cuc de la gazde, respectiv  prin  Alin Gavrilă şi Cristian Bărbos de la oaspeţi, însă cei care înscriu pentru 1-4 sunt cei din Baia Mare, prin acelaşi Bogdan Bîrle(cel mai bun de pe teren), care din nou a fost ,,servit,, bine pe contraatac de către Daniel Lupuţi.

Până la finalul jocului se mai înscriu două goluri de către fiecare echipă, primii fiind gazdele printr-o execuţie de excepţie, şut din vole a lui Marian Sabadâş(2-4) şi Serigne Khadim de la oaspeţi(2-5).Acesta a înscris primul său gol pentru echipa Sport Team, după mai multe driblinguri lângă suprafaţa de pedeapsă, îşi trimite mingea printre fundaşii echipei din Recea şi o preia în careul de şase metri, după care înscrie prin stânga portarului Sorin Şerban.

Arbitrajul a fost asigurat de către Mihai Popan, Ştefan Mezei şi Otto Neuschli.

Echipele:

A.S. Comuna Recea:Sorin Şerban, Gheorghe Gherasim, Lucian Muruga, Marian Sabadâş, Mihai Şerban, Viorel Roman, Călin Sabău, Alin Cuc, Daniel Stan, Eugen Becsi şi Bogdan Petruş.Au mai evoluat:Ambrozel Chereji, Gheorghe Muscă şi Alin Balaj.

Sport Team:Eduard Costin, Daniel Lupuţi, Vasile Terec, Bogdan Trif, Daniel Gheighiş, Ioan Marchiş, Sergne Khadim, Rareş Pop-Popescu, Cristian Bărbos, Alin Gavrilă şi Bogdan Bîrle.A mai evoluat Cristian Bogdan.

Echipa Sport Team va participa joi 29.05.2014, la Cupa Prieteniei organizată de către Viitorul Gârdani,