AcasăEvenimentSportFotbal old-boys. Meci amical: A.S.Vital Baia Mare - Sport Team Baia Mare...

Fotbal old-boys. Meci amical: A.S.Vital Baia Mare – Sport Team Baia Mare 1-4 (1-0)

Joi 12 septembrie 2013, de la orele 18.30, pe terenul din Satu Nou de Sus, s-a desfasurat partida amicala de fotbal dintre A.S. Vital Baia Mare si Sport Team Baia Mare, scor final 1-4, la pauza 1-0. Meciul s-a dorit a fi revansa de anul trecut cand cei de la Sport Team au castigat pe terenul din Tautii Magheraus cu scorul de 2-0.
Jocul a inceput in nota de dominare a echipei oaspete care inca din primele minute a avut cateva ocazii de a marca, dupa care echipa gazda echilibreaza meciul si in min. 31 beneficiaza de o lovitura libera de la aproximativ 25 metri pe care o executa foarte bine Stefan Sarca si inscrie pentru 1-0.
Pana la pauza ambele echipe irosesc fiecare ocazii de a marca insa scorul ramane acelasi.
Dupa reluarea jocului cei de la Sport Team modifica componenta formatiei din teren si-l folosesc varf de atac pe Bogdan Birle care reuseste sa egaleze in min. 53(1-1).De la acest scor, pe teren s-a vazut mai mult echipa oaspete care a preluat conducerea in min. 59 prin Norby Szopko,(1-2) iar in min. 61 si 63 mai inscriu prin Rares Pop-Popescu si din nou prin Bogdan Birle care duce scorul la 1-4.
Cu ocazia acestui meci jucatorul Bogdan Birle de la Sport Team a primit o diploma pentru inscrierea golului cu nr. 100 pentru echipa sa.
 Arbitrii: Sergiu Rus, Alin Bodea, Radu Buciu (Baia Mare)
A.S,Vital Baia Mare: Zoltan Kovacs – Adrian Manolache, Romulus Brandusan, Ovidiu Sunea, Cristian Mihut – Gheorghe Zoicas, Florin Kelner, Bogdan Bodea, Lica Morar – Stefan Sarca, Florin Muth
Au mai evoluat: Marius Marian, Ovidiu Zetea, Vasile Rus, Cristian Barlea, Dan Zupcsek, Norbert Samu, Adrian Mihut, Alin Bodea, Nicolae Iakkel, Levente Szatmari
Antrenori: Cristian Morocos, Marcel Mihut
Sport Team Baia Mare: Eduard Costin– Florin Florea, Cristian Magurean, Vasile Terec, Cristian Barbos – Daniel Luputi, Bogdan Barle, Andrei Pop, Daniel Gheighis – Norbert Szopko, Alin Gavrila
Au mai evoluat: Ioan Marchis, Pop Popescu Rares, Bogdan Trif
Antrenor: Ioan Marchis