AcasăActualitateFOTBAL - Minerul Baia Mare termină anul pe poziția secundă a clasamentului

FOTBAL – Minerul Baia Mare termină anul pe poziția secundă a clasamentului

FOTBAL  Minerul Baia Mare termină anul pe poziția secundă a clasamentului seriei a V-a a Ligii a III-a de Fotbal. Echipa antrenată de Dorin Toma s-a impus în ultima etapă a turului pe terenul celor de la AFC Odorheiu Secuiesc, scor 0-3. Pentru băimăreni au marcat Valer Giurgiu, Sorin Șerban și Răzvan Lupu.

Scorul partidei a fost deschis în minutul 4 prin execuția lui Valer Giurgiu. Un sfert de oră mai târziu, în minutul 19, Sorin Șerban marchează pentru 0-2, scor cu care se termină și prima repriză a partidei dintre Minerul Baia Mare și AFC Odorheiu Secuiesc.

Actul secund le aparține tot băimărenilor, care reușesc ultimul gol al confruntării prin Răzvan Lupu care a marcat în minutul 74 al partidei. Victoria băimărenilor a dus echipa pe locul secund al clsamentului, la cinci puncte de lider.

CS Minaur Baia Mare: Danciu Gabriel– Ciprian Duruş (căpitan), Kis Lorant, Mihai Roşca, Răzvan Lupu, Sorin Șerban, Denis Lihet (minutul 74, Paul Chiș-Toie), Valer Giurgiu, Cătălin Tutuța (minutul 84, Călin Borota), Sandu Bococi (minutul 84 Raini Bandula), Bogdan Boje (minutul 54, Bogdan Jeler).

Antrenori: Dorin Toma, Vlad Ungureanu şi Marius Marian.

Pentru Minerul Baia Mare urmează o pauză competițională, returul seriei a V-a a Ligii a III-a de Fotbal fiind programat pentru primăvara anului viitor. Echipa antrenată de Dorin Toma va disputa prima etapă din retur în luna martie pe terenul celor de la CS Iernut.

Sursă: Minaur.ro